diagnostikos įranga
Technologijos

Kada reikia naudoti automobilių diagnostikos įrangą?

Šiuolaikiniuose automobiliuose įdiegtos technologijos ir naujoviški mechanizmai priverčia serviso mechanikus naudotis naujausiais remonto įrankiais, kurie padeda servisams greičiau ir kokybiškiau atlikti remonto darbus. Vienas iš tokių įrankių yra automobilių diagnostikos įranga, su kuria atliekama kompiuterinė diagnostika. Servisai, kurie nori konkuruoti tarp tokių pačių paslaugų teikėjų, turi stengtis atlikti savo paslaugas kuo kokybiškiau. Būtent šiame straipsnyje ir kalbėsime apie diagnostikos įrangą, kaip ja naudotis, ką su ja galima nuveikti ir kitą svarbią informaciją.

Automobilių diagnostikos įranga atsirado XX amžiaus pabaigoje, 1996 metais, kai JAV vyriausybė privertė automobilius įdiegti OBD-II standartą, kuris prižiūrėjo išmetamųjų dujų sistemą. Tačiau bėgant laikui gamintojau įdiegė į automobilius vis daugiau sistemų, kurios padeda transporto priemonės turėtojui geriau prižiūrėti automobilį, o serviso mechanikui, efektyviau ir kokybiškiau atlikti remonto darbus.

Gamintojų įdiegtų sistemų automobilyje yra nemažai, kurias galima patikrinti su automobilių diagnostikos įranga kompiuterinės diagnostikos metu. Tokius sistemos yra: išmetamųjų dujų sistema, ESP, ABS, oro pagalvės ir kitos. Diagnostinė įranga gali net gi parodyti automatinių greičių dėžių problemas, variklio problemas ir kitas. Serviso mechanikai diagnostikos įrangą naudoja net gi tam tikrų mechanizmų stebėsenai, kaip pavyzdžiui, gyvas variklio cilindrų darbas ar išmetamųjų dujų sistema, kur stebėjimo metu galima matyti gyvus mechanizmo veikimo parametrus.diagnostikos įranga

Diagnostinės įrangos veikimas nėra sudėtingas, kadangi gamintojai pradeda instrukcijas kaip naudotis prietaisu ir įdiegia įrenginyje naudojimo seka, kuria tereikia vadovautis ir yra sužinoma reikalinga informacija. Diagnostinę įranga reikia prijungti prie automobilio kompiuterio, kuris yra automobilio salone, netoli vairo mechanizmo. Jau prijungus prietaisą reikia sekti prietaiso gamintojo nurodymus ir pasirinkti kokius veiksmus norima atlikti, tai gali būti gedimų kodų paieška, gyva parametrų stebėsena ir kita informacija.

Apibendrinant, galima teigti, kad diagnostikos įranga yra vienas pažangiausių serviso mechaniko pagalbininkų, kuriuo naudojantis yra pagreitinamas mechaniko darbas, kadangi nebereikia ieškoti gedimo, sprendžiant tik gedimo padarinius. Tačiau nereikia pamiršti, kad visų problemų rasti su diagnostikos įranga bus neįmanoma. Naudojantis šiuo prietaisu negalima rasti fizinių gedimų, tokių kaip mechanizmo lūžis, jeigu to mechanizmo neseka automobilyje įdiegta programinė įranga.

(Perskaityta per mėnesį: 96, iš jų šiandien: 1.)