valiutu kursai
Finansai,  Paslaugos

Valiutų kursai: ką reikėtų žinoti?

Valiutų kursai pradedantiesiems: ką reikėtų žinoti?

valiutu kursaiElementari ekonomikos teorija teigia, kad jei tam tikrų gėrybių kiekis rinkoje padidėja ir jokie kiti faktoriai nesikeičia, tos pačios gėrybės atitinkamai atpinga. Valiutų kursai – ne išimtis. Jei valstybinės valiutos, pavyzdžiui JAV dolerio kiekis toje šalyje padidėja: išspausdinama ir į rinką išleidžiama daugiau šios valiutos, neabejotinai pastebėsite, kad jums prireiks vis daugiau dolerių, kad nusipirktumėte tam tikrą kiekį kitos pasirinktos valiutos. Šiuo atveju Amerikos dolerio kursas nukrito: sumažėjo jo vertė, valiuta atpigo. Tačiau kita valiuta dolerio atžvilgiu atitinkamai pabrango, nes dabar jums reikės mažiau pinigų, kad nusipirktumėte tą patį kiekį dolerių. Tokiu būdu nukritęs dolerio kursas, padidino kitos valiutos vertę savo atžvilgiu. Valiutų rinkoje pinigai nuolatos konvertuojami, todėl laikui bėgant, valiutų kiekiai toje rinkoje taip pat keičiasi ir labiausiai šią kaitą įtakoja keletas organizacijų.

Valiutų kursai, eksportas ir užsienio investuotojai

dolerio kursasVisų pirma, valiutų kursai priklauso nuo įmonių, eksportuojančių šalies produktus. Įsivaizduokite tokią situaciją: Mūsų šalies kompanija sudaro sutartį su Rusija, pagal kurią tiekiame jai tam tikrą žaliavą ar prekes. Pagal šią sutartį, mums mokama rubliais, tačiau kompanija veikia Lietuvoje todėl, atlyginimus darbuotojams, bei mokesčius valstybei privalėsime mokėti eurais. Tokiu atveju tarptautinėje valiutų rinkoje rublius iškeičiame į eurus. Šiuo atveju rublių kiekis tarptautinėje valiutų rinkoje padidėja ir nuvertėja, o eurų – sumažėja ir brangsta. Tad kaip matote valiutų kursai kiekvieną dieną yra įtakojami įvairiausių šalių eksporto. Lygiai tokius pačius reiškinius sukelia ir užsienio investuotojai, kurių dėka, šalių į kurias investuojama valiutų kursai nuolatos kyla. Taip yra todėl, kad šie investuotojai, norėdami atidaryti naujus įmonės filialus pavyzdžiui Jungtinėse Amerikos Valstijose, privalės apmokėti statybas bei kitas išlaidas būtent JAV doleriais. Kad tai nutiktų, ši valiuta bus perkama iš valiutų rinkos, o po to įnešama į Ameriką, taigi neišvengiamai sumažės šios valiutos kiekis tarptautinėje valiutų rinkoje. Rezultatas – kylantis dolerio kursas. Ir žinoma nereikėtų pamiršti spekuliantų. Jei ieškote būdų užsidirbti pirkdami ir parduodami valiutą, valiutų kursai kaip ir jų kiekiai tarptautinėje rinkoje dalinai priklausys ir nuo jūsų! Valiutų kursaiwww.valiutukursai.net

Apibendrindami galime teigti, kad paklausos ir pasiūlos dėsnis – pagrindinis reiškinys nulemiantis produkcijos kainas rinkoje. Ne išimtis ir valiutų kursai, bei tarptautinė valiutų rinka. Viso to pagrindas – eksportas bei tarptautiniai sandėriai. Jei bent pastaruosius sugebėsite numatyti, labai tikėtina jog valiutų kursai atvers jums plačias galimybės prisidurti papildomų pajamų, kokia tik norite valiuta.

(Perskaityta per mėnesį: 87, iš jų šiandien: 1.)