paskola
Finansai

Kas yra vartojimo paskola?

Jau pats terminas „vartojimo paskola“ sufleruoja, kad šis kreditas yra skirtas ne būstui įsigyti.  Paskola vartojimui suteikiama dažniausiai tam tikram pirkiniui įsigyti ar kitoms asmeninėms reikmėms patenkinti. Todėl šios paskolos sąlygos bei esminiai aspektai stipriai skiriasi nuo paskolos, skirtos būstui įsigyti. Esminiai skirtumai, kuriuos reikėtų žinoti, imant vartojimo kreditą – tai terminas, palūkanų dydis bei maksimali suma.

Paprastai vartojimo kredito grąžinimo terminas yra skaičiuojamas ne ilgesnis kaip 60 mėnesių, o maksimali suma taip pat gali būti ribota. Priklausomai nuo kredito įstaigos, ši suma gali skirtis, tačiau dažniausiai neviršija 15-30 tūkst. eurų sumos, nepriklausomai nuo pajamų dydžio. Tai reiškia, kad net ir turėdami pakankamas finansines galimybes, negalėsite gauti didesnio kredito, nei gali suteikti konkretus kredito davėjas.  

Kitas labai svarbus dalykas – tai palūkanų dydis, kuris vartojimo kreditui gali siekti 9 % ir daugiau.  O atidavimo terminas vartojimo kreditui taikomas įprastai ne ilgesnis kaip 5 metai. Ir tai taip pat yra gana esminiai skirtumai, kalbant apie vartojimo bei būsto kreditų skirtumus. Todėl šios paskolos dažniausiai yra suteikiamos didesniems pirkiniams, kelionėms ar automobiliui įsigyti. Taip pat galima naudoti būstui remontuoti. Tačiau turto įsigijimui rekomenduojama pasinaudoti būsto paskola, kuri užtikrina didesnį kredito dydį, ilgesnį terminą ir mažesnes palūkanas.

Paskola bet kurioje kredito įstaigoje ar banke išduodama tik laikantis Lietuvos banko patvirtintų atsakingo skolinimosi nuostatų. O vartojimo kreditai, kaip ir bet kurie kiti kreditai, išduodami įvertinus asmens finansines galimybes, jo kredito istoriją bei kitus skolinimosi ypatumus. Kreditas vartojimui suteikiamas be jokio užstato, o paskolos sumą galima grąžinti ir anksčiau, nei nurodyta sutartyje. Tokiu atveju paprastai kredito įstaiga nenumato jokių papildomų mokesčių kredito gavėjui.

(Perskaityta per mėnesį: 64, iš jų šiandien: 1.)