Finansai

Kauno rūmų iškilmėse – aukščiausi apdovanojimai metų verslo ir bendruomenės lyderiams bei valdžios atstovų sveikinimai

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) – didžiausia regiono verslo bendruomenę telkianti organizacija Lietuvoje, gruodžio 1-ąją pakvietė verslo, valdžios, akademinės bendruomenės bei socialinių partnerių atstovus į tradicinį metinį bendruomenės vakarą. Kauno sporto halėje vykusiame šventiniame renginyje dalyvavo beveik 500 garbių svečių.

Į Kauno ir Marijampolės regionų verslo bendruomenės iškilmes verslo atstovus pasveikinti atvyko Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Lietuvos Respublikos susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas, Lietuvos Respublikos Seimo nariai: Andrius Kupčinskas, Marius Matijošaitis, Justinas Urbanavičius, Valdas Rakutis, Tomas Bičiūnas, Kęstutis Mažeika, Laima Mogenienė, Aurelijus Veryga; Kauno ir Marijampolės regionų savivaldybių merai ir vicemerai: Kauno miesto savivaldybės meras Visvaldas Matijošaitis, Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, Šakių rajono savivaldybės meras Raimondas Januševičius, Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Šarūnas Čėsna, Kauno miesto vicemeras Andrius Palionis, Kauno rajono savivaldybės vicemeras Antanas Nesteckis, Raseinių rajono savivaldybės vicemeras Mindaugas Tamaliūnas, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktorius Karolis Petkevičius. Verslo bendruomenę sveikino Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinė direktorė Giedrė Ražinskienė, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos viceprezidentas, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vytis Lembutis, universitetų rektoriai Eugenijus Valatka, Juozas Augutis; Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų garbės prezidentas Simas Ramutis Petrikis, socialiniai partneriai ir žiniasklaidos atstovai ir kiti garbūs svečiai.

KPPAR prezidentas Zigmantas Dargevičius, sveikindamas vakaro svečius, dėkojo verslo bendruomenei, kuri neša socialiai atsakingo ir tvaraus verslo žinią, už vis labiau matomus ir vertinamus pasiekimus, svarų indėlį kuriant verslo, krašto ir visos Lietuvos gerovę.

Kauno rūmų prezidentas Z. Dargevičius didžiavosi ir džiaugėsi šių metų reikšmingais pasiekimais ir plėtra. „Naujus metus pasitinkame 900 narių bendruomenėje, kuri vienija beveik 53 000 šių įmonių darbuotojų. Per pastarąją kadenciją Rūmai augo ir stiprėjo, padvigubėjo narių skaičius, padidėjo Rūmų pripažinimas bei žinomumas. 2023-aisias Rūmai suorganizavo  viso apie 400 renginių, kuriuose dalyvavo daugiau nei 10 000 dalyvių.

Be jau sėkmingai ne vienerius metus veikiančių trijų filialų (Jonavoje, Marijampolėje, Kėdainiuose) ir trijų atstovybių (Šakiuose, Prienuose, Vilkaviškyje), 2022 metais duris atvėrė Kaišiadorių atstovybė, o šių metų lapkričio 22-ąją buvo įsteigta atstovybė Raseiniuose. Rūmai šiandien – aukštus verslo etikos standartus puoselėjanti aplinka. Tai  verslo organizacija Lietuvoje, kuriai patikėtos ir valstybės deleguotos funkcijos. 2023 metai Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmams buvo itin aktyvūs ir tarptautinių ryšių srityje. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų iniciatyva prie Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos įsteigta dvišalė Jungtinių Arabų Emyratų – Lietuvos verslo taryba. Verslo tarybos steigimo sutartis su Jungtinių Arabų Emyratų rūmų federacija pasirašyta šių metų gegužės mėnesį, mūsų organizuotos verslo misijos metu.“, – kalbėjo Kauno rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius.

Artėjant gražiausioms metų šventėms, Kauno rūmų prezidentas Z. Dargevičius dėkojo visiems Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendražygiams už palaikymą ir pasitikėjimą, visiems, kurie šiais, sudėtingais metais, įsiklausė į verslo bendruomenės iškeltas problemas ir stengėsi padėti verslui išlikti konkurencingu tai – Lietuvos Respublikos Seimo nariams, Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovams, savivaldybių merams bei administracijoms už glaudų bendradarbiavimą su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmais, universitetų rektoriams už verslo ir mokslo bendrystę, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentams, Rūmų tarybos, filialų ir atstovybių tarybų nariams, Rūmuose veikiančių klubų vadovams ir visiems bendruomenės nariams.

Metiniame verslo bendruomenės vakare netrūko sveikinimo žodžių, padėkų ir apdovanojimų. Šie apdovanojamai – tai ne tik įvertinimas už atliktus darbus, bet ir paskatinimas toliau veikti šalies labui.

Bronzos „Darbo žvaigžde“ – vienu aukščiausių Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų apdovanojimu, teikiamu už ypatingus asmeninius nuopelnus šalies verslui ar rūmų sistemos plėtrai apdovanoti: Astrida Miceikienė, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos kanclerė, Mindaugas Bičkauskas, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kauno finansininkų klubo vadovas, Medicinos banko Vilniaus skyriaus vadovas, Rūta Klimašauskienė, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos narė, uždarosios akcinės bendrovės „Alfa idėjos ir technologijos“ akcininkė, Mindaugas Mickevičius, pagrindinis „Diena Media News“ akcininkas.

Bronzos „Darbo žvaigždes“ kartu su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentu Zigmantu Dargevičiumi ir generaline direktore Olga Grigiene įteikė Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos viceprezidentas, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vytis Lembutis ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinė direktorė Giedrė Ražinskienė.

Siekiant skatinti ir pažymėti Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų sistemoje dalyvaujančius asmenis, pripažinti ir įvertinti jų ypatingus nuopelnus yra skiriamas „Padėkos ženklo“ apdovanojimas. Šventinį vakarą buvo įteikti 4 „Padėkos ženklai“. Kartu su prezidentu Zigmantu Dargevičiumi, generaline direktore Olga Grigiene juos įteikė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentai: Vaida Butkuvienė, Arūnas Tarnauskas, Mindaugas Misiūnas, Vidas Butkus ir Vydas Damalakas. „Padėkos ženklu“ pagerbti: Remigijus Daugėla, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kaišiadorių atstovybės vadovas, uždarosios akcinės bendrovės „Tango print“ direktorius, Eglė Makselytė, viešosios įmonės „Personalo praktikų paslaugos“ vadovė, uždaroji akcinė bendrovė „Art Glacio“ (apdovanojimas įteiktas bendrovės direktoriui Arūnui Simučiui), Giedrius Lubas, uždarosios akcinės bendrovės „Tranzito paslaugų centras“ direktorius. Kadangi pats Giedrius Lubas negalėjo atvykti į šventę ir atsiimti jam skirto apdovanojimo, ant scenos buvo kviečiami uždarosios akcinės bendrovės „Tranzito paslaugų centras“ atstovai: Dainius Varnas ir Jūratė Varnienė. Įmonės atstovai buvo įpareigoti perduoti šį garbingą apdovanojimą įmonės vadovui.

„Darbo žvaigždės“ medaliu už nuopelnus įmonei, pripažįstant ir įvertinant ilgametį ir nepriekaištingą darbą, aukštus pasiekimus profesijos srityje, profesinę etiką, aukštus asmeninės atsakomybės reikalavimus ir asmeninį indėlį apdovanotos ilgametės darbuotojos: Dalia Sinkevičienė, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos filialo direktorė bei Irma Taparauskienė, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Tarptautinių ryšių ir protokolo skyriaus vadybininkė.

Už asmeninį indėlį ir iniciatyvas Rūmų veikloje, narystės puoselėjimą, Rūmų vardo viešinimą, šiais, 2023-aisiais metais ypatingi – Rūmų ambasadoriaus titulai suteikti: Vidui Butkui, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentui, akcinės bendrovės „Kauno Baltija“ generaliniam direktoriui ir Sigitui Čiapui, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marketingo vadovų klubo vadovui, mažosios bendrijos „Prokinesis“ direktoriui.

Taip pat buvo įteikti apdovanojimai nominacijose:

„Išmanusis verslas“ laureatais tapo UAB „BTT Group“. Bendrovė apdovanota už verslo procesų automatizavimo sprendimus, pasitelkiant dirbtinį intelektą bei robotizavimo sprendimus ar jų produktus, kurie sukurti taikant išmaniąsias technologijas, už jų įvertinimą bei pripažinimą. Prizas įteiktas bendrovės generaliniam direktoriui Donatui Zaveckui.

„Metų investicija“ nugalėtojomis tapo akcinė bendrovė „Kauno grūdai“ ir uždaroji akcinė bendrovė „ABC Nordic“. Apdovanojimai buvo įteikti „Kauno grūdai“  generaliniam direktoriui Andriui Pranckevičiui ir „ABC Nordic“ direktoriui Rimantui Martikaičiui.

„Už svarų indėlį visuomenei“ pagrindiniu prizu apdovanota uždaroji akcinė bendrovė „Doresta“, apdovanojimas buvo įteiktas įmonės projektų vadovei Rasai Bielskytei.

„Sėkmės žingsnis“ nominacijoje nugalėtoja tapo uždaroji akcinė bendrovė „Kormotech“. Apdovanojimas įteiktas bendrovės direktoriui Andrii Bereziuk.

2023-iasiais „Versliausia Kauno regiono profesinio mokymo įstaiga“ buvo pripažinta Kauno informacinių technologijų mokykla. Apdovanojimą atvyko atsiimti mokyklos direktorius Juozapas Dambrauskas ir mokyklos darbuotojų kolektyvas.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų kartu su Kauno miesto savivaldybe, kuriai atstovauja VŠĮ „Kaunas IN“, inicijuoto konkurso „Sukurta Kauno mieste“ laureatais tapo:

  • Labai mažų įmonių kategorijoje už gaminius – „Povandeninės gylį mažinančios baseino platformos“ apdovanota uždaroji akcinė bendrovė „Vendiplas“. Prizas įteiktas bendrovės akcininkui Vidui Butkui.
  • Mažų įmonių kategorijoje už gaminį „ACALA Premium Kombucha“ apdovanota uždaroji akcinė bendrovė „ACALA Group“. Prizas įteiktas įmonės vadovui Martynui Žemavičiui.
  • Vidutinių ir stambių įmonių kategorijoje už gaminius „Bazalto pluošto kompozito konsolės vėdinamiems fasadams Aloon Thermo“ apdovanota uždaroji akcinė bendrovė „Serfas“. Prizą atsiėmė įmonės statybinių medžiagų skyriaus vadovas Paulius Skaudickas ir produktų grupės vadovas Karolis Jurkša.

Šiais metais įsteigtos „Tvarus verslas“ nominacijos laureatais tapo akcinė bendrovė „Kauno grūdai“ ir uždaroji akcinė bendrovė „Mantinga“. Apdovanojimai įteikti „Kauno grūdai“ generaliniam direktoriui Andriui Pranckevičiui ir „Mantinga“ generaliniam direktoriui Mantui Agentui.

Nuo 2001 m. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai organizuoja konkursą „Lietuvos eksporto prizas“. Nugalėtojai renkami atsižvelgiant į įmonės apyvartą, eksporto apimtis, užkariautas naujas rinkas ir kitus rodiklius. Kasmet teikiami prizai nugalėtojams nacionaliniu ir regioniniu mastu. Šiemet regiono nugalėtoja eksporto srityje pripažinta uždaroji akcinė bendrovė „Modulit Solutions“. Apdovanojimą pardavimų vadovei Jurgai Merkevičienei įteikė Susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas.

UAB „Modulit Solutions” apdovanota už atveriamas naujas eksporto rinkas bei nuolat augančias įmonės gaminių, tokių kaip: profesionali audio video įranga, komutavimo ir apdorojimo įrenginiai, eksporto apimtis.

Be gausių apdovanojimų susirinkusiųjų laukė ir nepamirštama vakaro programa, kurioje netrūko ir staigmenų.

Tradicinio metinio Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų renginio oficialiąją dalį iškilmingai atidarė populiariausia operinė vyrų grupė „El fuego“. Verslo bendruomenės šventėje gražiausias roko balades dovanojo Česlovas Gabalis ir Jeronimas Milius, jiems fortepijonu akomponavo Feliksas Zakrevskis. Šokti ir kartu dainuoti visus renginio svečius kvietė populiariosios muzikos grupė „DAR“, kuri atliko jau gerai žinomas ir klausytojų pamėgtas dainas. Šventine nuotaika dalinosi renginio vedėjas Richardas Jonaitis.

Prie Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų šventinio vakaro įgyvendinimo prisidėjo būrys įmonių. Renginio generalinis rėmėjas – AB Birštono sanatorija „Versmė“. Rėmėjai: UAB „Ipukis“, AB „Kauno grūdai“. Renginio partneriai: UAB „AKSTĖ-servisas“, UAB „Serfas“, „Jūratės Gulbinienės“ įmonė, UAB „Acala Group“, UAB „Bijola“, AB „Lytagra“, UAB „Tranzito paslaugų centras“, UAB „Tango print“, UAB „ADFACE“, „LEGGATO“, UAB „Best Baltic Hotels“, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras.

Nuotraukos: Mona, Vita Kučinskienė, Laura Deliusinė

Pranešimą paskelbė: Ingrida Kazlauskaitė, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai

Kauno rūmų iškilmėse - aukščiausi apdovanojimai metų verslo ir bendruomenės lyderiams bei valdžios atstovų sveikinimai

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)