Finansai

„KG Group“ į paukštidžių atnaujinimą šiemet planuoja investuoti beveik 1,9 mln. eurų

Įmonių grupė „KG Group“, valdanti Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynus, per 2019 metus į paukštidžių atnaujinimą planuoja investuoti beveik 1,9 mln. Eurų. Planuojama atnaujinti 20 paukštidžių, kurių bendras plotas siekia apie 35 tūkst. kvadratinių metrų.

 „Esame jau šeštą dešimtmetį skaičiuojantis didžiausias Baltijos šalyse paukštienos gamintojas, turintis ir senų, ir naujų gamybinių padalinių. Per pastaruosius metus sparčiai einame transformacijos link: peržiūrime procesus, diegiame inovatyvias technologijas, atnaujiname paukštides. Kryptingai susitelkėme į modernizaciją tam, kad nuo lauko iki stalo vartotojui pasiūlytume natūralų ir kokybišką produktą“, – sako „KG Group“ paukštininkystės verslo vykdomasis direktorius Darius Gudačiauskas.

Praėjusiais metais atnaujinta 18-ka „KG Group“ priklausančių paukštidžių, veikiančių Kaišiadorių rajone. Šiemet atnaujinimo darbai numatyti 20-yje Vilniaus rajone, Rudaminoje, veikiančiose paukštidžių. Jų bendras plotas siekia apie 35 tūkst. kvadratinių metrų. Per kovo mėnesį atnaujintos keturios paukštidės, darbai jau pradėti dar šešiose paukštidėse.

Kaip pažymi D. Gudačiauskas, atnaujinant paukštides, diegiamos modernios auginimo technologijos, atnaujinama įranga. Gerinant broilerių auginimo sąlygas, atliekami ir tokie darbai kaip grindų atnaujinimas. Didinant biosaugos lygį, atnaujinama paukštidžių vidaus kanalizacija.

didinant biosaugos lygį, atnaujinama paukštidžių vidaus kanalizacija.

„KG Group“ paukštynai valdo beveik 400 tūkst. kvadratinių metrų paukštidžių. Jose per metus laisvai ant kraiko išauginama iki 49 mln. broilerių. Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai 80 proc. produkcijai pagaminti reikalingų broilerių užaugina nuosavose paukštidėse, likusią dalį užaugina Lietuvos ūkininkai. 

2018 metais „KG Group“ valdomų AB „Vilniaus paukštynas” ir AB „Kaišiadorių paukštynas” pardavimo pajamos siekė 209,7 mln. eurų, iš jų eksporto pajamos sudaro 108,5 mln. eurų.

Apie „KG Group“

Vieną didžiausių, moderniausių ir ekonomiškai stipriausių gamybinių susivienijimų Lietuvoje – įmonių grupę „KG Group“ – sudaro AB „Kauno Grūdai“, Kaišiadorių ir Vilniaus paukštynai bei dukterinės bendrovės. „KG Group“ verslai apima visą gamybos grandinę „nuo lauko iki stalo“, tai leidžia užtikrinti aukštą gaminamų produktų kokybę. Dėl unikalios vertės grandinės esame vertinami Lietuvoje ir daugiau kaip 40 pasaulio šalių. 

Pranešimą paskelbė: Sandra Vičienė, KG Distribution

(Perskaityta per mėnesį: 52, iš jų šiandien: 1.)