Finansai,  Ne į temą,  Paslaugos

Kodėl vartotojai renkasi greituosius kreditus?

paskolos internetuVis dažniau pasigirsta kalbų, kad paskolos internetu turi būti uždraustos, tačiau tokios kalbos dažniausiai girdimos tik iš tų asmenų lūpų, kurie patys neįstengė vykdyti savo finansinių įsipareigojimų. Kaip bebūtų, Lietuvos bankas pats ėmėsi griežčiau kontroliuoti šių finansinių įstaigų veiklą – atsirado nuostatos, kurios verčia kreditorius pasitelkti atsakingo skolinimo principus. Juk jau pastebėjote, kad spaudoje pasakojama apie baudas kreditų bendrovėms? Būtent baudų dydžiai verčia kreditų bendroves atsakingiau žiūrėti į skolinimo veiklą. Aišku, ne visos įmonės kreipia dėmesį į keliamus reikalavimus, todėl galima matyti, jog jau viena bendrovė buvo išbraukta iš vartojimo kredito teikėjų sąrašo todėl, kad paskolas teikė neatsakingai.

Visiems besiskundžiantiems paskolų bendrovėmis pirmiausia reikėtų pasidomėti visais pasiūlymais, nes įprasta, kad dažniausiai nukenčia tie, kurie pasirenka didžiausias palūkanas. Paskolų pasiūlymų yra daug, bet tai nereiškia, kad turite rinktis tas paskolas, kurias grąžinti yra sudėtingiausia. Dažniausiai neatsakingi asmenys neįžvelgia jokių grėsmių imant trumpalaikius kreditus su didelėmis palūkanomis. Dabar palūkanos yra nemažos ir jos gali siekti net ir 70 procentų per metus. Tokių palūkanų jūs ko gero nepamatysite jokiame komerciniame banke ar kredito unijoje. Štai kodėl turėtumėte atidžiau žiūrėti paskolos sutarties sąlygas, nes jose ir nurodomas palūkanų dydis.

Visi greitieji kreditai internetu suteikiami žaibiškai ir tai yra ko gero viena pagrindinių priežasčių, kodėl klientai renkasi būtent didesnes palūkanas, o ne bankų teikiamus pigesnius kreditus. Bankuose paskolos yra išduodamos ne taip greitai, nes vartotojui tenka vykti į padalinį bei pildyti įvairius dokumentus. Blogiausia tai, kad vos retam asmeniui internetu bankai suteikia paskolas. Kai kuriuose komerciniuose bankuose yra reikalaujamas turto įkeitimas, laiduotojas ar kitos garantijos, bet aišku – yra tokių asmenų, kurie ir be šių garantijų gali gauti paskolas. Nors bankai siūlo griežtesnes gavimo sąlygas, jums reiktų pagalvoti apie jų siūlomas paskolas, nes nustatomos palūkanos yra keletą kartų mažesnės, tuo labiau, kad bankai leidžia skolintis net kelių metų laikotarpiui, kai tuo tarpu ilgalaikius kreditus Lietuvoje teikia vos viena kita kredito bendrovė.

(Perskaityta per mėnesį: 54, iš jų šiandien: 1.)