Finansai

KONKURENCIJOS TARYBA LEIDO „ENEFIT“ PERIMTI „EGTO ENERGIJOS“ KLIENTŲ SUTARTIS IR PRADĖJO TYRIMĄ DĖL GALIMO PAŽEIDIMO

Konkurencijos taryba leido bendrovei „Enefit“ vykdyti sandorį, perėmus įmonės „EGTO energija“ su klientais sudarytas elektros energijos pirkimo–pardavimo sutartis. Kadangi šalys minėtą sandorį sudarė anksčiau, nei pateikė pranešimą vykdyti koncentraciją, institucija pradėjo tyrimą dėl galimo Konkurencijos įstatymo pažeidimo.

„Enefit“, priklausanti Baltijos šalyse veikiančiai elektros energijos gamybos ir prekybos įmonių grupei „Eesti Energia“, 2023 m. rugsėjo 18 d. su „EGTO energija“ sudarė sandorį ir perėmė pastarosios bendrovės su klientais sudarytas mažmenines elektros energijos pirkimo–pardavimo tiekimo sutartis.

Pranešimą apie ketinimą vykdyti koncentraciją Konkurencijos taryba gavo 2023 m. lapkričio 23 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, institucija konstatavo, kad dėl koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose, ir davė leidimą vykdyti sandorį.

Vis dėlto Konkurencijos taryba įvertino faktą, kad pranešimą apie sandorį šalys pateikė jau faktiškai įgyvendinusios koncentraciją be institucijos leidimo, todėl nusprendė pradėti tyrimą dėl galimo Konkurencijos įstatymo pažeidimo.

Konkurencijos tarybos pirmininkė Jolanta Ivanauskienė pabrėžė, kad koncentracijos įgyvendinimas negavus institucijos leidimo yra pavojingas konkurencijos teisės pažeidimas, nepriklausomai nuo to, ar laiku kreipiantis į Konkurencijos tarybą leidimas vykdyti sandorį būtų duotas, ar ne.

„Išankstinė susijungimų priežiūros sistema užtikrina, kad struktūrinis pokytis rinkoje neįvyktų prieš tai tinkamai neįvertinus pasekmių vartotojams. Todėl labai svarbu, kad įmonės praneštų apie susijungimus prieš juos įgyvendindamos, o Konkurencijos tarybos ekspertai galėtų įvertinti tokių sandorių pasekmes“, – sakė J. Ivanauskienė.

Pranešimą paskelbė: Konkurencijos tarybos Komunikacijos skyrius, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)