Finansai

Naujųjų pažadas žalesnei Lietuvai

Lietuvos lovų, čiužinių bei miegamojo tekstilės gamintojas „LONAS“ rūpestį aplinka jau ne vienerius metus perteikia tvaresniais gamybos sprendimais. Kruopšti žaliavų bei partnerių atranka, kūrybiškas gamyboje likusių atraižų panaudojimas, pažangūs ir resursus taupantys gamybos būdai, gaminių ilgaamžiškumo užtikrinimas – tik dalis įmonėje taikomų veiklos principų. Nuo šiol „LONAS“ dėmesį aplinkai skirs ne tik gamybinėse bei ekspozicinėse erdvėse, bet ir už jų. Už kiekvieną Baltijos šalyse klientų įsigytą lovą gamintojo komanda sodins po medelį.

Sodins savomis rankomis

Idėja įtraukti klientus ir kartu prisidėti prie Lietuvos, kurioje veiklą pradėjo ir sėkmingai vykdo „LONAS“, gimė trisdešimtojo gimtadienio proga. Gamintojo komanda siekė surasti būdą, kaip šią svarbią sukaktį įprasminti išties reikšmingai.

„Jau artėjantį pavasarį po medelį sodinsime už kiekvieną 2023-iaisiais Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje klientų įsigytą „LONAS“ lovą. Stengsimės, jog tai taptų ne vieną kartą įvyksiančia akcija, o ilgalaike, kiekvieną pavasarį vykstančia tradicija. Kadangi tvarumas bei aplinkos apsauga yra visai komandai artimos vertybės, nusprendėme, kad sodinimą įgyvendinsime patys – pasitarę su miškininkais pasirinksime tinkamą laiką bei medelius, imsime kastuvus į rankas ir sodinsime tikrąja to žodžio prasme“, – sako UAB „LONAS“ vadovas Domas Jakutis.

Prisijungti prie sodinimo iniciatyvos gamintojo komanda kvies ir visus norinčius klientus bei partnerius. Atsižvelgiant į miškininkų patarimus, planuojama sodinti artėjantį balandį.

Jau pasirinkta ir tinkama vieta naujojo miško gimimui Aukštaitijoje. Ją surado, paruošė projektą ir šiai iniciatyvai paskyrė „LONAS“ įkūrėjas, bardas ir didelis gamtos puoselėtojas Kazimieras Jakutis.

„Nesuprantu, kam nukirsti liepą, jei tau trukdo jos šakos? Pakanka apgenėti! Kam medžioti žvėris? Tegul gyvena. Tiek savo veikla, tiek dainomis noriu perduoti žinutę: aš už vilką, už paukštį, už medį. Džiaugiuosi, jog gamta bei aplinka rūpi ir visai „LONAS“ komandai. Nekantrauju pamatyti, kaip sužaliuos naujieji medeliai“, – sako K. Jakutis.

4000 lovų per metus

Dėl medelių rūšies, kuri bus tinkamiausia pasirinkto ploto dirvožemiui, „LONAS“ konsultuosis su miškus, jų fauną ir florą geriausiai pažįstančiais gamtininkais.

Per metus Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje „LONAS“ parduoda vidutiniškai 4000 lovų, tad planuojama, kad naujajame klientų užaugintame miške vien kitąmet bus pasodinta ne mažiau nei 4000 medelių.

„LONAS“ asortimente pirkėjai renkasi iš 16 skirtingų lovų modelių, kurioms gali pritaikyti vieną iš daugiau nei 500 audinių, norimą grotelių bei kojelių tipą. Visų lovų gamybai naudojami tvarūs bei ilgaamžiškumą užtikrinantys metodai bei žaliavos.

Sužinoti daugiau apie medelių sodinimo iniciatyvą bus galima socialiniuose gamintojo tinkluose, internetinėje svetainėje bei kiekviename „LONAS“ salone Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Pranešimą paskelbė: Diana Darčianovaitė, UAB „LONAS”

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)