paskolos
Finansai

Kreditai Lietuvoje

Galvojate kur galėtumėte pasiskolinti pinigų? Šiuo metu įvairios finansų institucijos gali padėti visais finansavimo klausimais. Kas liečia pinigų skolinimąsi, tai verta pabrėžti, jog šiuo metu skolintojų yra itin daug, o kiekvienas gali pasiūlyti vis patrauklesnes sąlygas. Žinoma, kiekviena kredito bendrovė ar komercinis bankas, turi savų reikalavimų klientams, todėl čia nereikėtų iš karto nusiteikti optimistiškai.

Šiuo metu bene populiariausi kreditoriai – vartojimo kredito bendrovės. Į šią kategoriją įeina visi paskolas tiekiantys juridiniai asmenys: bankai, kredito unijos bei greitųjų kreditų bendrovės. Svarbu yra tai, jog kiekvienas šių skolintojų gali pasiūlyti vis kitas paskolų sąlygas. Todėl čia reikėtų apžvelgti kiekvieną jų.

Komerciniai bankai dažniausiai dėmesio sulaukia būtent imant paskolą būstui. Nemažai Lietuvos gyventojų, norėdami įsigyti butą, namą ar tiesiog sklypą, skolinasi būtent iš čia, nes praktiškai alternatyvų daugiau kaip ir nėra. Verta pastebėti, jog komerciniuose bankuose taip pat yra teikiami ir vartojimo kreditai, tačiau jie nėra itin populiarūs vien dėl griežtų reikalavimų – neretai prašoma turėti laiduotoją arba užstatą. Kas liečia bankų teikiamas paskolas, tai verta pabrėžti – net ir esant dideliam reiklumui, jie vis tiek siūlo mažiausią palūkanų normą, todėl galime drąsiai teigti – čia skolintis pigiausia.

Kredito unijos, kaip ir bankai – teikia analogiškas paslaugas, tik čia visa esmė yra tame, jog paslaugas gali gauti tik jų nariai. Norint jais tapti, tenka atitikti nemažai reikalavimų, o vienas iš jų – gyventi tam tikroje apylinkėje. Jeigu norite pasinaudoti kredito unijų paslaugomis, tai paprasčiausiai turite kreiptis į tą, kuri savo veiklą vykdo jūsų mieste.

Kas liečia greitųjų kreditų bendroves, tai verta pastebėti, jog kreditas internete yra bene populiariausi. Čia reiktų pastebėti tai, jog skolinimasis dažniausiai vyksta elektroninėje erdvėje – paskolos sutartis yra sudaroma nuotoliniu būdu, todėl kreditoriams nėra jokių ribų kam jie galėtų skolinti pinigus – svarbiausia, jog besiskolinantis asmuo būtų iš Lietuvos. Kas liečia kreditų kainas, tai čia jos galbūt yra aukščiausios, tačiau taip pat reikėtų žinoti, jog šie kredito teikėjai dažniau siūlo įvairius akcijų pasiūlymus, kurių metu, kreditai visiškai nieko nekainuoja. Tai reiškia, jog šiuo metu kreditą internetu galite gauti itin greitai, o svarbiausia – jeigu esate naujas klientas, tai neabejotinai galėsite pasinaudoti nemokama paskola nuo vieno iki trijų mėnesių laikotarpiui. Kreditai su turto įkeitimu kainuoja pigiau.

Žinoma, kas liečia skolinimąsi, tai turite žinoti – tik atsakingiems asmenis yra suteikiamos visų rūšių paskolos.

(Perskaityta per mėnesį: 53, iš jų šiandien: 1.)