Finansai

Kriterijai, pagal kuriuos pasirenkamos geriausios mokėjimo kortelės

mokėjimo kortelėsKiekvienas savo piniginėje turime bent kelias bankų mokėjimo korteles. Šiuolaikinės bankininkystės principai, vietiniai įstatimai veda link to, kad kuo mažiau disponuotume grynaisiais pinigais. Ar įmanoma be jų išsisukti? Daugelis eksperimentų parodė, jog net Lietuvoje galima kišenėje nesinešioti apvalių sumų grynųjų. Tačiau turint kortelę, keičiant pasibaigusią į naują ar tiesiog renkantis naują kyla klausimas – ką pasirinkti, kokiais kriterijais vadovautis. Paslaugų palyginimo portalo Sutaupyk.com atstovai išskyrė keturis kriterijus, kurie jums turėtų būti aktualūs renkantis mokėjimo kortelę.

Kortelės tipas

Rinkdamiesi kortelę apsispręskite kam ji jums reikalinga – tik išsiimti pinigus iš bankomato, atsiskaityti parduotuvėse, atsiskaityti elektroninėse užsienio parduotuvėse, vežtis į kelionę. Ypatingai svarbu žinoti ar norėsite pirkti internetu ir jums reikalinga tinkama tokiems atsiskaitymams kortelė. Todėl palyginkite kortelių tipus, įvertinkite kuris tipas jums labiausiai tinka.

Kreditas

Jei ieškote mokėjimo kortelės su mintimi, jog artimoje ateityje gali prireikti kredito, tuomet vertėtų daugiau dėmesio skirti įsigilinimui į didžiausią suteikiamą kredito sumą, palūkanų normą, gražinimo terminus bei kitas kredito sąlygas. Netgi vieno procento metinių palūkanų skirtumas gali sudaryti gan nemažą sumą, todėl į kredito sąlygas nereikėtų žiūrėti pro pirštus.

ATM mokesčiai

Jei visos pajamos keliauja į banko kortelę, o dažnai prireikia grynųjų, tuomet pinigų išėmimo mokestis iš Lietuvos bei užsienio bankomatų yra svarbus kriterijus. Pasirinkite kortelę, kurios mokesčiai yra mažiausi procentais, taip pat atkreipkite į mažiausią mokesčio sumą, ji didesnė išsigryninant pinigus užsienyje.

Kelionių draudimas

Jei tenka daug keliauti asmeniniais ar verslo reikalais, o kas kart draustis ir mokėti papildomus pinigus už draudimą atrodo neprasmiška, tačiau visai draudimo nesinori atsisakyti (maža kas gali atsitikti), tuomet banko kortelė su kelionių draudimu yra optimalus pasirinkimas.

Kriterijai sudėlioti įprastų prioritetų tvarka, tačiau jei, pavyzdžiui, jūs domitės mokėjimo kortelėmis būtent dėl kelionių draudimo, tuomet šis kriterijus užims pirmą vietą. Todėl sudėliokite prioritetus ir peržiūrėkite visų kortelių pasiūlymus. Taip bus rastas geriausias pasirinkimas.

(Perskaityta per mėnesį: 99, iš jų šiandien: 1.)