Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kaip išsirinkti darbo kėdę

BaldaiKuriant savo darbo aplinką namuose, biure ar bet kurioje kitoje vietoje, yra labai svarbu išsirinkti tinkamus baldus. Kaip žinia, vieni baldai yra svarbesni už kitus, nes nuo jų ypač priklauso mūsų komfortas, patogumas ir efektyvumas dirbant. Vienas iš tokių, ypač svarbių, baldų yra darbo kėdė. Buityje kėdės yra naudojamos visur – nuo valgomojo, iki verandos, tačiau įprastai mes jose nepraleidžiame aštuonių valandų per dieną. Visiškai priešingai yra kalbant apie darbo kėdę. Dėl šios priežasties yra ypač svarbu išsirinkti tinkamą darbo kėdę, kuri atitiktų visus šiuolaikinės ergonomikos standartus. Darbo kėdėje jūs praleidžiate didžiulę dienos dalį, todėl kuo ji patogesnė ir kuo ji labiau tinka jums, tuo mažiau jūs pavargsite darbe ir darbo pabaigoje jausitės žvalesnis.

Vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis kėdę yra jos ergonomiškumas. Nėra jokios reikšmės, kaip jūs mėgstate sėdėti, t.y. ar prigludęs prie stalo, ar nuo jo atsitraukęs – tinkamai sureguliuota kėdė turėtų užtikrinti tvirtą atramą visam jūsų kūnui. Taip bus užtikrinta gera kraujotakos veikla ir jūs būsite žvalesni bei nejusite nuovargio. Natūralu, kad jausdamiesi geriau, padidinsite savo atliekamo darbo efektyvumą, o darbo pabaigoje nesijausite pavargę ir jūsų nugaros nekamuos skausmai. Kaip supratote, dėl šių priežasčių kėdė yra svarbesnė nei kiti darbo vietos badai.

Svarbu ir tai, kad kėdės atlošo išlinkimas atitiktų žmogaus stuburo išlinkimą – tokiu atveju nebus varginamas stuburas. Taip pat, prie kėdės turėtų būti komplektuojamas ir galvos atlošas, kad žmogus galėtų atremti ir savo galvą bei pailsinti kaklo raumenis. Kitas būtinas komponentas yra porankiai, nes jie leidžia sumažinti apkrovą, tenkančią jūsų rankoms. Kėdėje kuri turi visus šiuos komponentus, jūsų kūnas mažiau pavargs, nes kūną prilaikys kėdė. Žinoma, atsižvelgiant į situaciją, tam tikrų kėdės detalių galima atsisakyti. Pavyzdžiui, jeigu kėdę užstoja kiti baldai ir dėl to priėjimas prie darbo vietos tampa sudėtingesnis – patogiau, jei kėdė yra be porankių. Tokiu atveju jums reikia pasirinkti, kokio patogumo jums labiau reikia – sėdint ar einant į/iš darbo vietos.

Biuro baldaiKitas svarbus dalykas į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį rinkdamiesi kėdę yra medžiagos. Kaip ir visi baldai, kėdė turi būti pagaminta iš tvirtų ir patvarių, tačiau lengvų ir ergonomiškų medžiagų. Dažniausiai kėdė turės metalinių detalių, kurios bus aptrauktos oda ar kitu audiniu, tam, kad kūnas nesiliestų prie metalo. Taip pat, ypač svarbu, kad tokios dalys kaip ratukai ir mechanizmas būtų pagamintos iš ypač tvirtų medžiagų, nes šios kėdės vietos gauna didžiausią apkrovą ir dėl to jos labiausiai dėvisi. Todėl besirinkdami kėdę atkreipkite dėmesį ne vien į tai, ar ji jums patogi, bet ir į jos gamyboje panaudotas medžiagas, tam, kad išsirinktumėte kėdę, kuri jums tarnaus ne vienerius metus.

Žinoma, tikrai gera darbo kėdė kainuoja nepigiai, tačiau taip yra todėl, kad jūsų gerai savijautai išlaikyti yra pasitelktos geriausios ergonominės savybės ir medžiagos. Tik gera kėdė išsaugos jūsų darbingumą ir padės pamiršti tokius dalykus kaip nugaros skausmas ar nuovargis. Jei jums sėdint darbo kėdėje tenka praleisti didžiąją darbo dienos dalį, tuomet net nereikėtų svarstyti ar pirkti brangesnę ir kokybiškesnę, ar pigiausią randamą kėdę. Brangesnė kėdė galbūt ir atrodo prabangos dalykas, bet tai yra puiki investicija į jūsų sveikatą, darbingumą, efektyvumą ir galų gale – gerą nuotaiką darbo metu.

(Perskaityta per mėnesį: 45, iš jų šiandien: 1.)