Lean sistema
Verslas

Lean sistema – kodėl ji tokia svarbi verslui

Jau kurį laiką užsiimate tam tikros rūšies produktų gamyba, tačiau taip pat pastebite, kad ne visi jūsų vykdomos komercinės veiklos procesai yra pakankamai veiksmingi ir našūs? Taip pat stebite ir veiklos kaštų padidėjimą? Jei taip, jūsų gamybiniam verslui galėtų veiksmingai pasitarnauti šiuolaikinė Lean sistema, kurią naudoja vis daugiau verslų visame pasaulyje.

„Atliekų“ eliminavimas

Kai yra kalbama apie verslo vystymą ir Lean sistemos pritaikymą, visuomet pirmiausia turėtų būti įvardijamas „atliekų“ eliminavimas. Šiuo atveju „atliekos“ turėtų būti suprantamos, kaip visi procesai ir visi veiksmai, kurie nėra būtini, reikalauja bereikalingai didelių laiko sąnaudų ir kaštų. Trumpiau tariant, „atliekos“ yra tai, kas neleidžia verslui veiksmingai plėstis ir vystytis. Taigi, Lean sistemos pagalba galima pašalinti visus jokios naudos nesuteikiančius ir pridėtinės vertės nesukuriančius veiksmus, tokiu būdu ne tik pagerinant verslo procesų vykdymą, tačiau taip pat gerinant ir klientų bei darbuotojų pasitenkinimą.

Didesnis produktyvumas

Kuomet iš kasdienių verslo vystymo procesų yra eliminuojama visa tai, kas neturi jokios prasmės ir yra visiškai nenaudinga verslui, akivaizdžiai ir tiesiogiai padidėja produktyvumas. Tokiais atvejais yra sumažinamos laiko sąnaudos, paspartinami procesai ir užtikrinama, kad viskas eitųsi gerokai sklandžiau ir efektyviau.

Didesnis klientų pasitenkinimas

Lean filosofija yra tiesiogiai orientuota į galutinį vartotoją, t.y. klientą. Lean sistema padeda užtikrinti kur kas didesnį klientų pasitenkinimą tiek produktais, tiek ir paslaugomis, kuriomis jie naudojasi. Todėl eliminavus tai, kas nėra reikšminga ir svarbu, padidinus darbuotojų pasitenkinimą, užtikrinus, kad verslas būtų vykdomas produktyviai, ir imantis visų kitų būtinų priemonių sklandesniam ir veiksmingesniam verslo vystymui, galiausiai ir klientai gali mėgautis geresniu galutiniu produktu, kuris būna ne tik geresnės kokybės, tačiau taip pat pristatomas greičiau ir profesionaliau.

Ir, žinoma, minėti Lean sistemos privalumai tikrai nėra vieninteliai, kurie lemia šios sistemos didžiulį populiarumą ir platų pritaikymą visame pasaulyje. Tai yra filosofija, kuri leidžia verslui lengviau plėstis, veiksmingai tobulinti savo procesus ir užtikrinti, kad klientas visuomet liktų patenkintas savo įsigytu produktu ar paslauga.

(Perskaityta per mėnesį: 7, iš jų šiandien: 1.)