Finansai

LEISTA VYKDYTI SANDORĮ KNYGŲ LEIDYBOS IR PREKYBOS SEKTORIUJE

Konkurencijos taryba leido Estijos bendrovei „BT Investeeringud“ įsigyti 100 proc. Lietuvos įmonės „Nirija“ akcijų ir netiesiogiai po 100 proc. penkių bendrovių – „Alma littera“, „Alma littera sprendimai“, „ALG logistika“, ALG knygynai ir Knygų klubas – akcijų bei perimti vienvaldę jų kontrolę.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2022 m. rugsėjo 12 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

„BT Investeeringud“ ir su ja susiję ūkio subjektai, priklausantys „Baltcap“ fondo įmonių grupei, užsiima investicine ir kita įvairia veikla: teikia biuro patalpų nuomos,  kavos aparatų bei kavos prekybos automatų pardavimo, instaliavimo, priežiūros ir remonto paslaugas, taip pat parduoda kavos pupeles, mėsą ir jos gaminius, natūralius ir ekologiškus maisto produktus, platina bilietus, valdo biokuro katilinę. Dar kiti susiję ūkio subjektai užsiima švietimo infrastruktūros (mokyklų statinių) statyba, modernizavimu, renovacija, vykdo elektroninę prekybą įvairiais statybos, sodo įrankiais, kuria informacinių technologijų programas, skirtas tiek viešajam, tiek privačiam sektoriui, sveikatos apsaugos ir sveikatos draudimo srityje bei kt.

„Nirija“ ir kitos įsigyjamos bendrovės užsiima knygų leidyba, didmenine knygų prekyba, logistikos veikla, valdo elektroninę knygų parduotuvę knyguklubas.lt ir knygynų tinklą „Pegasas“, teikia informacinių technologijų paslaugas grupės įmonėms, taip pat valdo prekės ženklą „Kakė Makė“, kitose pasaulio šalyse žinomą kaip „Nelly Jelly“.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

Pranešimą paskelbė: Konkurencijos tarybos Komunikacijos skyrius, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)