Finansai

Lietuvos paštas per metus į paštų skyrių atnaujinimą investavo beveik 800 tūkst. eurų

Lietuvos paštas 2021 metais į paštų skyrių atnaujinimą investavo beveik 800 tūkst. eurų. Per praėjusius metus pagal modernią koncepciją įrengta 15 pašto skyrių, 3 praplėsti, taip pat įkurti 4 siuntų centrai, skirti efektyvesniam laiškininkų darbui. Ieškant klientams patogesnių paslaugų teikimo būdų, sėkmingai pradėta pašto paslaugas teikti ir per agentą bei tęsta mobiliojo laiškininko projekto plėtra. Šiuo metu Lietuvoje iš viso šiuolaikiškai įrengti 58 pašto skyriai, kitąmet į skyrių atnaujinimą planuojama investuoti apie 1,3 mln. eurų.

„Pašto skyrių atnaujinimas yra vienas iš strateginių įmonės prioritetų, siekiant paslaugas teikti ne tik kokybiškai, bet ir šiuolaikiškai bei patogiai. Praėjusiais metais nuosekliai tęsėme ilgalaikį planą, todėl dalį pašto skyrių didmiesčiuose ir didesniuose miestuose perkėlėme į klientams patogesnes vietas bei įrengėme pagal modernią koncepciją, o kelių labai prastos būklės patalpų duris užvėrėme ir jų veiklą perorganizavome. Skyrių modernizaciją planuojama tęsti ir toliau, tačiau reaguodami į sparčiai kintančius klientų poreikius, ieškome ir kitų paslaugų teikimo būdų“, – sako Lietuvos pašto Tinklo padalinio direktorius Jonas Sadauskas.

J. Sadauskas taip pat pastebi, kad siunčiant vis daugiau daiktų ir mažiau laiškų, klientai dažniau renkasi paslaugas gauti namuose arba naudojasi paštomatais, todėl „pašto jau seniai nebegalima tapatinti tik su pašto skyriumi. Viena iš naujausių alternatyvų – paslaugų teikimas per agentą – tai plačiai užsienio paštų taikomas praktikos pavyzdys, kurio konceptą šiemet taip pat planuojame plėsti“.

Daugiausia – beveik 700 tūkst. eurų – praėjusiais metais investuota į pašto skyrių įrengimą pagal modernią koncepciją. Iš viso į šiuolaikiškesnes patalpas perkelta 15 pašto skyrių. Didžioji dalis jų įrengti prekybos centruose – į juos patogu užsukti einant apsipirkti, šalia jų yra automobilių stovėjimo aikštelės, o patekimas į patalpas pritaikytas ir žmonėms su negalia. Atsižvelgiant į besiplečiančias apylinkes ir sparčiai besikuriančius naujakurius, 3 Vilniaus pašto skyriai buvo praplėsti.

Vykdant skyrių atnaujinimą daug dėmesio skirta ir darbuotojų darbo sąlygoms gerinti. Modernizuojant paštus darbuotojams įrengtos patogios darbo ir poilsio vietos, taip pat siekiant užtikrinti spartesnį siuntų pristatymą ir būtent efektyviam laiškininkų darbui pritaikytas erdves, praėjusiais metais įrengti 4 nauji siuntų centrai bei dalis laiškininkų – Šiaulių miesto bei rajono – aprūpinti naujais tarnybiniais automobiliais. 2022-aisiais metais Lietuvos paštas laiškininkus aprūpins dar daugiau nei 300 naujų automobilių. 

Dėl netinkamos pašto skyrių pastatų būklės ar jų nepritaikomumo šiuolaikinei pašto veiklai, praėjusiais metais 15-oje vietovių gyventojams paslaugos pradėtos teikti kitaip. Pandėlio miesto gyventojams nuo praėjusių metų lapkričio su siuntimu susijusias pašto paslaugas patogesniu laiku teikia „Aibės“ parduotuvės darbuotojai, o kaimiškose vietovėse vietoj pašto skyrių pritaikytas jau gyventojų pamėgtas mobiliojo laiškininko aptarnavimo konceptas – mobilusis laiškininkas visas pašto paslaugas teikia namuose. Šiuo metu iš viso kaimų apylinkes aptarnauja 422 mobilieji laiškininkai.

Lietuvos paštas šiemet planuoja pagal modernią koncepciją įrengti dar apie 20 pašto skyrių ar siuntų centrų, plėsti mobiliųjų laiškininkų aptarnaujamų vietovių sąrašą, o gyventojų palankiai priimtą paslaugų teikimo per agentą konceptą taikyti dar bent 7-iose vietovėse.

Pranešimą paskelbė: Monika Pivoraitė, AB Lietuvos paštas

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)