Finansai

Lietuvos paštas taps siuntų iš Kinijos logistikos centru Europoje

2018 m. balandžio mėnesį LR Susisiekimo Ministerijai ir Kinijos Valstybinio Pašto Biurui pasirašius susitarimo memorandumą dėl glaudesnio Lietuvos pašto ir Kinijos pašto bendradarbiavimo, buvo sutarta dėl naujo maršruto – pašto siuntų transportavimo geležinkeliais nuo Chongqing miesto Kinijoje iki Vilniaus – vystymo. Šiuo maršrutu pašto krovinius Lietuvos paštas gabens bendradarbiaudami su „Lietuvos geležinkelių“ grupės bendrove „LG CARGO“.

Toks pašto siuntų pervežimo būdas leis siuntas iš Kinijos Lietuvai gauti tiesiogiai, be logistikos tarpininkų, be to, Lietuvos paštas taps tokių siuntų logistikos centru Europoje ir Kinijos pašto siuntas pristatys kitiems Europos šalių paštams. Pirmasis bandomasis vagonas su pašto siuntomis iš Kinijos geležinkeliu buvo išsiųstas liepos 13 d. Projektui pasiteisinus, planuojamas reguliarus kassavaitinis konteinerių su pašto siuntomis transportavimas iš Kinijos į Lietuvą.

Šiuo metu visos e-komercijos prekės iš tokių platformų, kaip „Aliexpress“, Europą pasiekia oro paštu, nes tai – greičiausias siuntų pristatymo iš Kinijos būdas, tačiau oro transporto saugumo reikalavimams griežtėjant bei norint sumažinti aplinkos taršą ir transportavimo kaštus, Kinijos paštas yra užsibrėžęs didelę dalį e-prekybos siuntų gabenti geležinkeliais.

„Ne pirmus metus stebime e-komercijos šuolį, su kitų šalių kolegomis aptariame augančius pašto siuntų kiekius iš Kinijos į Europą, analizuojame ir į Lietuvą iš šios šalies per tarpininkus atkeliaujančių siuntų statistiką, tad atsirado poreikis turėti patogią tiesioginę logistikos grandinę. Tai atitinka ir Lietuvos pašto misiją  – „Patogiai gauti ir siųsti. Visiems.“ Bendradarbiaudami su „LG CARGO“, pasiūlėme Kinijos paštui pilną logistinės grandinės sprendimą jų pašto siuntoms nuo Chongqing miesto Kinijoje iki Vilniaus geležinkeliu, įskaitant ir pašto siuntų pristatymą kitiems Europos paštų operatoriams. Tikimės, kad šis projektas prisidės prie dar glaudesnio bendradarbiavimo tarp Kinijos ir Lietuvos paštų operatorių, užtikrins ne tik Lietuvos, bet ir kitų Europos šalių gyventojams greitą, patogų ir efektyvų pašto siuntų pristatymo būdą“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Tuo tarpu „LG CARGO“ generalinis direktorius Egidijus Lazauskas teigia, kad naujų maršrutų kroviniams gabenti paieška yra vienas svarbiausių bendrovės tikslų.

„Šis projektas veda link mūsų strategijoje numatyto tikslo – tapti Centrinės ir Rytų Europos mobilumo ir logistikos lyderiu. Tikime, kad drauge su Lietuvos paštu galime pasiūlyti konkurencingą sprendimą siuntoms iš Kinijos, kurių daugėja kiekvienais metais. Geležinkeliais gabenami kroviniai keliauja saugiau, palieka mažesnį ekologinį pėdsaką“, – sako „Lietuvos geležinkelių“ grupei priklausančios „LG CARGO“ bendrovės generalinis direktorius E. Lazauskas.

Lietuvos pašto vadovė A. Sungailienė pasakoja, kad didžiausi Kinijos pašto e-komercijos kiekiai yra į Vidurio ir Vakarų Europą, tad Lietuvos Pašto tikslas nuo pat projekto pradžios buvo ne tik užtikinti siuntų, skirtų Lietuvos gavėjams, pristatymą geležinkeliais, bet ir tapti tranzitiniu tašku – vartais į Europą Kinijos Pašto siuntoms. Pagal planuojamas projekto apimtis tik maža dalis siuntų, atvežtų iš Kinijos į Lietuvą geležinkeliu, bus skirta gavėjams Lietuvoje – didžiąją dalį siuntų Lietuvos Paštas iš Vilniaus pristatys kitiems Europos Paštų operatoriams, kad jie galėtų siuntas pristatyti galutiniams gavėjams savo šalyse. 

Akcinė bendrovė Lietuvos paštas turi plačiausią ir tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Pranešimą paskelbė: Aušra Kurtkutė, AB Lietuvos paštas

(Perskaityta per mėnesį: 14, iš jų šiandien: 1.)