Finansai

„Maxima“ naujus popierinius maišelius siunčia į geras rankas

Prabėgo daugiau nei 50 metų nuo plastikinių maišelių, kurie turėjo palengvinti apsipirkimą, sukūrimo. Šiandien jau ne tik kalbama, kad jų kiekį reikia mažinti, vartoti atsakingai, bet ir ieškoma realių alternatyvų plastikui pakeisti. „Maximos“ prekybos centras šiemet siekia iki 30 proc. sumažinti plastikinių maišelių vartojimą, kaip alternatyvą pirkėjams siūlydamas aplinkai draugiškus sprendimus.

„Mūsų prekybos centruose palaipsniui plastikinių maišelių suvartojimas mažėja nuo 2015 metų. Pirkėjai „Maximose“ jau kurį laiką gali rinktis ir maišelius, pagamintus iš alternatyvių medžiagų: cukranendrių pluošto, kukurūzų, augalinio džiuto pluošto. Paskutinė mūsų naujiena – popieriniai pirkinių maišeliai, kurių šūkis „Esu gerose rankose“, – sako Vilma Drulienė, „Maximos“ komercijos vadovė, kuri įsitikinusi, jog norint, kad pirkėjai rinktųsi alternatyvas, jos turi būti pateiktos patraukliai, todėl labai svarbi pati produkto skleidžiama žinutė.

Naujieji maišeliai pagaminti iš kraft, arba tvirtojo popieriaus, todėl yra tvirtesni ir atsparesni plėšimui. „Maximos“ parduotuvėse parduodamas popierinis maišelis gali atlaikyti iki 10 kg svorį. Naujieji maišeliai „Maximos“ parduotuvėse kainuoja 15 centų.

Parduotuvėse pirkėjai taip pat gali rinktis daugiau nei 10 skirtingų daugkartinių maišelių, kurių kainos svyruoja nuo 0,39 iki 1,99 Eur. Vieno jų, pagaminto iš džiuto pluošto, pardavimai per metus, 2018 m. pirmą pusmetį palyginti su 2019 m. augo beveik 4 kartus. Iš neaustinių medžiagų pagamintų daugkartinių maišelių parduota 65 proc. daugiau, pagamintų iš poliesterio – 74 proc. daugiau.

„Maxima“ toliau analizuoja galimybes plastikines pakuotes pakeisti į aplinkai draugiškas medžiagas, pavyzdžiui, biomedžiagas, kanapių pluoštą, krakmolą.  Intensyviai bendradarbiaujama su mokslininkais, kompetentingomis institucijomis, viena jų – KTU polimerų institutas, kuriame lietuvių mokslininkai sukūrė suyrantį, bioskaidų plastiką.

„Pirmenybę rinkdamiesi teikiame tvariems ir netoksiškiems, pakartotinai naudoti tinkamiems gaminiams ir pakartotinio naudojimo sistemoms, ne vienkartiniams gaminiams, siekiant, visų pirma, mažinti susidarančių atliekų kiekį. Ieškome įvairių alternatyvų, kurių kainos ir kokybės santykis leistų pasiūlyti mažiausią kainą mūsų klientams. Didesnio formato parduotuvėse prie kasų klientai taip pat gali įsigyti ir patvarių sulankstomų kartotinių dėžių, į kurias patogu sukrauti perkamas daržoves bei vaisius. Jų kasmet parduodame daugiau nei 10 tūkst.“, – sako V. Drulienė.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 245 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

Pranešimą paskelbė: Rūta Pastarnokienė, UAB „Fabula ir partneriai”

(Perskaityta per mėnesį: 57, iš jų šiandien: 1.)