Finansai

LITEXPO komentaras po Viešųjų pirkimų tarnybos paskelbto pirminio viešųjų pirkimų vertinimo

Pasibaigus NATO viršūnių susitikimui, LITEXPO atstovai daug dėmesio skyrė skaidrumui ir bendradarbiavimui su Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) bei jos pradėtam tyrimui. Pateikus visą prašomą informaciją ir dokumentus, LITEXPO šiandien gavo VPT viešųjų pirkimų, vykdytų pasirengimo NATO viršūnių susitikimui metu, vertinimą.

Laukiant VPT išvadų, LITEXPO valdyba pavedė atlikti vidinį tyrimą, kuris padės geriau išsiaiškinti visus su NATO viršūnių susitikimo renginiu susijusius viešųjų pirkimų aspektus. Pareigas eiti pradėjęs naujasis LITEXPO direktorius Jonas Sakalauskas pabrėžė, kad Lietuvos parodų ir kongresų centras pasidalys šiuo metu atliekamo vidinio tyrimo išvadomis.

„Atlikę vidinį tyrimą ir išnagrinėję VPT išvadas priimsime sprendimus, kurie padės geriau pasiruošti ateities darbams ir leis išvengti dviprasmiškų situacijų“, – pabrėžė LITEXPO vadovas.

Jis priminė, kad viešieji pirkimai NATO viršūnių susitikimui buvo vykdomi laikantis nustatytų įstatymų ir reglamentų. Tam tikrus sprendimus dėl pirkimų būdo teko priimti įvertinus išskirtines aplinkybes ir itin trumpą laiko tarpą, likusį pasiruošti didžiausiam ir svarbiausiam politiniam renginiui Lietuvos istorijoje. Taip pat atsižvelgta į tai, kad vėlavimas pasiruošti renginiui būtų sukėlęs milžiniškos reputacinės žalos valstybei.

„LITEXPO turėjo veikti sąlygomis, kai nuo galutinių renginio sąlygų patvirtinimo iki renginio datos buvo likę mažiau nei aštuoni mėnesiai, o vėlavimas buvo negalimas“ , – tvirtino J. Sakalauskas.

Jis pabrėžė, kad, nepaisant sudėtingos situacijos ir didelės įtampos, LITEXPO komanda dirbo itin atsakingai ir efektyviai. Tai liudija profesionaliai ir sėkmingai suorganizuotas aukščiausio lygio, analogų Lietuvoje neturėjęs tarptautinis renginys, sulaukęs ne vieno pagyrimo.

Pasak J. Sakalausko, LITEXPO nusiteikęs ir toliau būti skaidrus ir yra pasirengęs atsakyti į visus kylančius klausimus bei pateikti visą reikiamą informaciją.

Pranešimą paskelbė: Domantė Kriaučiūnaitė, Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)