Finansai

„Luminor“ atveria 660 milijonų eurų smulkiam ir vidutiniam verslui skirtų paskolų portfelį

Nuo pirmadienio mažos ir vidutinės įmonės gali teikti paraiškas pandemijos poveikiui ekonomikai mažinti skirtoms paskoloms, kurias „Luminor“ teiks palankiomis sąlygomis.  

„Covid-19“ pandemija purto globalią ekonomiką jau ilgiau nei metus, todėl daug įmonių atsidūrė sunkioje padėtyje. Galimybė finansuoti verslą palankiomis sąlygomis yra labai svarbi jų veiklos tvarumo užtikrinimo sąlyga. Siekiant šio tikslo, „Luminor“, bendradarbiaudamas su Europos investicijų banku (EIB) ir Europos investicijų fondu (EIF) yra pasirengęs suteikti paskolas smulkiam ir vidutiniam verslui palankesnėmis nei įprasta rinkoje sąlygomis. 

Minimali paskolos suma – 200 000 eurų, ji turėtų būti naudojama investicijoms ir apyvartiniam kapitalui. Projektams, kurių maksimali vertė galėtų siekti 25 mln. eurų, finansavimui EIB remiama paskola galėtų sudaryti 12,5 mln. eurų. Baltijos šalyse veikiančios įmonės prašymus paskoloms „Luminor“ bankui gali teikti nuo sausio 11 dienos. 

„Smulkaus ir vidutinio verslo įmonės yra strategiškai svarbūs mūsų banko klientai, todėl labai džiaugiamės šia reikšminga ir išskirtine partneryste su EIB grupe, kuri leis smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms pasiūlyti dar geriau jų poreikius atitinkančius finansinius sprendimus konkurencingomis sąlygomis bei, tokiu būdu, prisidėti prie įmonių atsigavimo ir pandemijos pasekmių neutralizavimo, augimo bei tolimesnės plėtros,“ – pažymėjo Vytis Žegužauskas, „Luminor“ verslo klientų skyriaus vadovas. 

„Luminor“ tapo pirmuoju banku Baltijos šalyse, įgyvendinančiu tokios rūšies paskolų smulkiam ir vidutiniam verslui projektą su EIB ir EIF. 

Anot banko verslo klientų skyriaus vadovo, nepaisant situacijos rimtumo, pasaulis išgyvena ne finansų, o sveikatos sistemos krizę. „Šiandien rinkoje esama naujų galimybių keisti įmonių plėtros ir strategijos kryptis, tiek organiškai, tiek priimant strategijos pokyčių sprendimus. Pavasaris išryškino poreikį keisti ar tobulinti kai kuriuos nusistovėjusius verslo modelius, šiuo metu stebime to paties proceso tąsą. Tam reikalingos investicijos. Kai kuriems atrodo, kad bankai ėmė įmonių padėtį vertinti atidžiau ir kritiškiau nei anksčiau – tai tiesa. Tačiau tiesa yra ir tai, kad visose situacijose bankas nori ir gali tvariai finansuoti savo klientus“, – kalbėjo V. Žegužauskas. 

Anot jo, šiandien itin svarbu, kad klientai išnaudotų banko specialistų žinias ir patirtį konsultuodamiesi su jais dėl verslo problemų ir jų sprendimo būdų. „Nepaisant populiaraus mito, bankas nesiūlo lietsargio saulei šviečiant ir neatima jo prapliupus lietui. Atvirkščiai, bankas siekia užtikrinti, kad klientas visuomet turėtų tinkamą skėtį savo spintoje ir būtų apsaugotas lyjant“, – pažymėjo V. Žegužauskas. 

Praėjusių metų pabaigoje paskelbta, kad EIB ir EIF suteikė bankui „Luminor“ garantiją, kad jis galėtų teikti paramą visose trijose Baltijos šalyse įsteigtoms bendrovėms. Garantijos struktūra užtikrina mažiausiai 660 mln. EUR papildomų paskolų ir išperkamosios nuomos sutarčių mažoms ir vidutinėms įmonėms.  

Daugiau informacijos apie finansavimo sąlygas: https://www.luminor.lt/lt/eib-remiamas-finansavimas

Apie „Luminor“:

„Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, 2020 m. rugsėjo 30 dieną turėjęs 16,33 proc. indėlių ir 17,4 proc. paskolų rinkos dalis. 2355 „Luminor“ darbuotojai aptarnauja 900 000 klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 22 proc., o akcinis kapitalas sudaro 1,6 mlrd. eurų.

Daugiau informacijos:

Indrė Baltrušaitienė

„Luminor“ komunikacijos vadovė

Tel.: +370 676 45334

El. p.: indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum”
„Luminor“ atveria 660 milijonų eurų smulkiam ir vidutiniam verslui skirtų paskolų portfelį

(Perskaityta per mėnesį: 4, iš jų šiandien: 1.)