Finansai

„Luminor“ išplatino 300 mln. eurų obligacijų emisiją

„Luminor“ išleido dvejų metų trukmės 300 mln. eurų pirmenybinių privilegijuotųjų skolos vertybinių popierių (angl. senior preferred notes) tipo obligacijų emisiją. Sandoris, kurio kaina buvo nustatyta rugpjūčio 18 dieną, įvykdytas atsižvelgiant į „Luminor“ augimo strategiją, įgyvendinant minimalų nuosavų lėšų ir tinkamų įsipareigojimų reikalavimo (MREL) laikymąsi ir optimizuojant įsipareigojimus.

 „Luminor“ rugpjūčio 16 dieną surengė nuotolinį susitikimą su investuotojais ir, sulaukęs palankaus vertinimo, emisiją išplatino rugpjūčio 18 dieną. Vertybinių popierių paklausa viršijo pasiūlą, gauta daugiau nei 70 Europos investuotojų paraiškų. Paraiškų apimtys, kokybė ir įvairovė leido 25 baziniais punktais sumažinti planuotas obligacijų palūkanas. Šiek tiek mažiau nei pusę emisijos išpirko Jungtinės Karalystės ir Airijos investuotojai, didelį susidomėjimą rodė ir investuotojai iš Šiaurės bei Baltijos šalių.

Palle Nordahl, „Luminor“ banko finansų vadovas:

„Džiaugiamės vėl atvėrę rinką Baltijos šalių emitentams ir išplatinę naują obligacijų emisiją. Didelis susidomėjimas rodo, kad investuotojai gerai vertina „Luminor“ banko padėtį ir perspektyvas. Obligacijų emisija bankui užtikrino palankias sąlygas padėti savo klientams ir sudaryti jiems geras sąlygas plėtoti verslą Estijos, Latvijos ir Lietuvos rinkose“.

Obligacijų emisija, kurią galima išpirkti likus vieneriems metams iki išpirkimo termino ir kurią „Moody’s“ įvertino kredito reitingu Baa1, yra įtraukta į Airijos vertybinių popierių biržą ir buvo išleista pagal Luminor EMTN ir padengtų obligacijų programą. Vienas iš pagrindinių sandorio organizatorių buvo „Luminor Markets“.

Apie „Luminor“:

„Luminor“ yra pirmaujantis nepriklausomas bankas Baltijos šalyse ir trečias pagal dydį finansinių paslaugų tiekėjas regione. Mes aptarnaujame asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Kaip ir mūsų namų rinkos – Estija, Latvija ir Lietuva – mes esame jauni, dinamiški ir žvelgiantys į ateitį.

Daugiau informacijos:

Indrė Baltrušaitienė
„Luminor“ komunikacijos vadovė
Tel.: +370 676 45334
el. p.: indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com

Pranešimą paskelbė: Ineta Stravinskaitė, Publicum Financial Communications, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)