Finansai

„Mars Lietuva“ investavo į elektroninei prekybai skirtos produkcijos pakavimo liniją

Gardždai, 2019 m. liepos 9 d. — Gargžduose įsikūrusi gyvūnų augintinių maisto gamintoja bendrovė „Mars Lietuva“ atidarė naują produkcijos pakavimo liniją, kurioje į specialias pakuotes bus pakuojama  įmonės produkcija, skirta elektroninei prekybai. Bendrovės sprendimą įsirengti naują gamybinę liniją paskatino gyvūnų maisto pardavimų augimas elektroninėse prekyvietėse tiek globalioje, tiek Baltijos šalių regiono rinkoje.

Į naujos pakavimo linijos įrengimą „Mars Lietuva“ investavo 400 tūkst. EUR. Joje „Mars Lietuva“ gaminamo kačių ir šunų maisto atskiros pakuotės bus sudedamos į funkcionalias dėžes, skirtas prekybai internetu.

„Prieš kelerius metus „Mars Lietuva“ produkcija buvo pradėta prekiauti didžiosiose pasaulinėse interneto prekybos platformose. Internetinės prekybos specifika – kitokia nei fizinių parduotuvių, vartotojai pageidauja didesnių pakuočių su įvairesniais produktais, būtent tokias galimybes suteikia nauja perpakavimo linija“, – sakė „Mars Lietuva“ generalinė direktorė Aušra Žemaitienė.

„Elektroninė prekyba išskirtinė tuo, kad vartotojai „vienu mygtuko paspaudimu“ gali gauti norimą išsamią informaciją apie produktus ir išsirinkti iš jų labiausiai tinkamą. Internetinės apsipirkimo erdvės tampa vis patogesnės, suasmenintos pagal vartotojų poreikius. O gyvūnų maisto segmente šie procesai, kaip rodo rinkos tyrimai, vyksta dar sparčiau, tad gamintojai privalo lanksčiai ir sparčiai reaguoti į šiuos pokyčius“, – pažymėjo „Mars Lietuva“ pardavimų vadovas Mindaugas Gutauskas.

Bendrovės duomenimis, pasaulinėje rinkoje gyvūnų maisto pardavimai elektroninėse parduotuvėse, palyginti su kitais pardavimų kanalais, auga sparčiausiai, vertinant procentinį pokytį. Prognozuojama, kad iki 2023 m. internetu   bus parduodama apie ketvirtį viso pasaulinėje rinkoje parduodamo gyvūnų maisto.

Pirmosios elektroninei prekybai skirtos „Mars Lietuva“ produkcijos dėžės, supakuotos naujojoje linijoje, išsiųstos užsakovams į Jungtinę Karalystę. Taip supakuoti gaminiai taip pat netrukus pasieks internetinės prekybos vartotojus Prancūzijoje, Vokietijoje ir Italijoje.

Iš viso per metus specialiai elektroninei prekybai bus supakuojama apie 2 tūkst. tonų bendrovės produkcijos. Kitais metais šis skaičius gali beveik dvigubėti.

Didesnių šunų ir kačių ėdalo pakuočių poreikis auga ir Lietuvoje bei kaimyninėse šalyse, todėl ateityje „Mars Lietuva“ nauju formatu supakuotą produkciją bus pasiruošusi tiekti ir Baltijos regiono internetinės prekybos vartotojams.

„Mars Lietuva“ investicijoms praėjusiais metais iš viso skyrė daugiau nei 13 mln. EUR. Dalis šių investicijų buvo skirta naujesnės kartos gamybos įrenginiams įsigyti ir gamybos procesams automatizuoti.

„Mars Lietuva“ gamykla Gargžduose įkurta 1993 m. Iki 2018 m. pabaigos bendrovės investicijos Lietuvoje viršijo 135 mln. EUR. 

Apie „Mars Lietuva“: 

UAB „Mars Lietuva“ yra tarptautinės bendrovės „Mars, Incorporated“ antrinė įmonė, veikianti Lietuvoje nuo 1993-iųjų metų. Gargžduose bendrovė turi maisto gyvūnams augintiniams gamyklą, o Vilniuje pardavimų ir rinkodaros padalinį. Šiuo metu įmonėje „Mars Lietuva“ dirba apie 800 darbuotojų.

Per metus gamykloje pagaminama apie 75 tūkst. tonų WHISKAS®, EXELCAT®, KITEKAT®, SHEBA® produkcijos gyvūnams augintiniams. „Mars Lietuva“ gamykla yra viena didžiausių šalies eksportuotojų – joje gaminami 400 rūšių ir porūšių produktai tiekiami į daugiau kaip 30 Europos šalių. Lietuvoje bendrovė organizuoja prekybą „Mars, Incorporated“ gaminamais saldainiais ir ledais MARS®, SNICKERS®, BOUNTY®, TWIX®, MILKY WAY®, M&M’S®, ryžiais ir padažais UNCLE BEN‘S®, gyvūnų augintinių priežiūrai skirtais PEDIGREE®, CHAPPI®, WHISKAS®, KITEKAT®, SHEBA®  ir NATUSAN® produktais. 

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: 

MINDAUGAS RUPŠYS

KORPORACINIŲ REIKALŲ VADOVAS REGIONUI

UAB „MARS LIETUVA“

T: +370 46 394 820

E: MINDAUGAS.RUPSYS@EFFEM.COM

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum”

(Perskaityta per mėnesį: 44, iš jų šiandien: 1.)