Finansai

Vasarą dirbantieji pajūryje džiūgauja: darbas ir poilsis yra suderinami

Pajūris vasarą traukia ne tik poilsiautojus. Šiltojo sezono metu čia galima ir papildomai užsidirbti, ir pasinaudoti darbdavių siūloma galimybe nemokamai pagyventi kurorte.

Didžiausias Lietuvos darbdavys – prekybos tinklas „Maxima“ – kasmet vasaros sezonui papildomai įdarbina apie 600 darbuotojų, kurių ypač ieško poilsiautojų pamėgtuose Baltijos jūros kurortuose.

Išbandžiusieji vasaros darbą pajūrio „Maxima“ parduotuvėse čia sugrįžta jau ne pirmąkart ir vardija privalumus: patogus grafikas leidžia darbą derinti su poilsiu prie Baltijos jūros, o nemokamas apgyvendinimas, maitinimas ir kasmėnesinės premijos padeda išpildyti finansinius lūkesčius.

Sezoninis vasaros darbas itin patrauklus jaunimui. Vieniems tai proga tapti mažiau priklausomais nuo tėvų, o kiti už uždarbį planuoja ir rimtus pirkinius.

Išsikėlė vasarai tikslą: užsidirbti automobiliui

Jau antrą vasarą iš eilės Nidoje esančios „Maxima“ parduotuvės salės darbuotoja dirbsianti studentė Aurelija džiaugiasi, kad mama pernai ją paskatino išbandyti sezoninį darbą.

„Mano mama dirba „Maximoje“, todėl praėjusiais metais paklausiau jos patarimo, o šiemet grįžtu dirbti jau dėl to, kad mano pačios patirtis buvo išties teigiama. Ne visada pasitaikys proga nemokamai pagyventi Nidoje ir dar tuo pat metu užsidirbti“, – sako mergina.

Kirpėjos amato besimokanti Aurelija atvirauja, kad pernai vasarą padirbėjusi ji įsigijo būsimai profesijai reikalingų priemonių. Dalį uždirbtų pinigų skyrė ir vairuotojo pažymėjimo gavimui, o šiemet po vasaros sezono laukia ir dar didesnis pirkinys – automobilis.

„Esu ir anksčiau turėjusi laikiną darbą, buvau kambarinė. Tai galiu pasakyti, kad renkantis darbą svarbu žiūrėti ne tik į algą. Pavyzdžiui, mano vadovas ten buvo nekoks, tai ir patirtis buvo prasta. O pernai „Maxima“ parduotuvėje man labai patiko atmosfera – kolektyvas šiltas, direktorė draugiška, tad ir darbus nudirbti sekasi lengviau“, – pasakoja Aurelija.

Ji priduria, kad net ir keli mėnesiai darbo parduotuvėje duoda nemažai įgūdžių, kurie gali praversti bet kuriame kitame darbe: išmokstama komunikabilumo, tvarkos, spartumo, o svarbiausia – ugdai ir savo atsakomybę.

Mėgaujasi nemokamu gyvenimu Baltijos pajūryje

Tobulėjimą akcentuoja ir Valentas, kurio gyvenimą COVID-19 pandemija pakreipė netikėta linkme. Anksčiau užsienyje dirbęs vyras karantinui prasidėjus į Vokietiją 2020-aisiais nebeišvyko ir nusprendė ilgesniam laikui įsidarbinti kasininku „Maximoje“. Darbą susirado Vilniuje, tačiau šiemet jau trečią vasarą iš eilės pasinaudojo galimybe persikelti padirbėti į Baltijos pajūrį.

„Pirmą vasarą dirbau Palangoje, pernai – Šventojoje, šiemet vėl būsiu Palangoje, o rudenį sugrįšiu į parduotuvę Vilniuje. Sezoninio darbo matau vien tik pliusus: jūra čia pat, keturių darbo dienų ir keturių laisvadienių grafikas leidžia ja pasidžiaugti, apgyvendinimas nemokamas, maistas darbo metu taip pat, o per intensyvų sezoną gauni progą ir neblogai užsidirbti papildomai. Žinoma, jeigu tik nori“, –  vardija Valentas.

Noras ne tik užsidirbti, bet ir įgyti savarankiškumo antrą vasarą į kasininko kėdę atsisėsti pastūmėja šiemet mokyklą baigusį Liną. Vaikinas sako, kad darbo skelbimu dar pernai susidomėjo pamatęs galimybę pasimėgauti pajūriu nemokant už būstą.

„Aš jaunas žmogus ir labai norėjau jau kiek atitrūkti nuo tėvų. Pamačiau, kad siūlomas darbas Šventojoje su nemokamu apgyvendinimu – tai kodėl gi nepabandžius? Pabandžiau, patiko, o po vasaros net įsigijau naują kompiuterį, tai šiemet grįžtu ir vėl“, – pasakoja Linas.

Vasaros darbas – tramplinas į tolimesnę karjerą

Prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė sako, kad prie komandos vasarą prisijungti kviečiami žmonės, nepriklausomai nuo jų profesinės patirties ir amžiaus.

„Tai, kad sezoninį darbą išbandę nauji komandos nariai ir kitais metais grįžta pas mus dirbti, geriausias įrodymas, kad svarbiausia – noras ir motyvacija, o tuomet galima greitai įsilieti į komandą ir įgyti naujų darbo įgūdžių“, –  teigia E. Dapkienė.

Ji pažymi, kad dinamiška mažmeninės prekybos aplinka ir plačios tobulėjimo galimybės „Maximoje“ net ir trumpuoju laikotarpiu leidžia geriau suprasti savo stipriąsias vietas ir galbūt net atrasti naują karjeros kelią. Pasibaigus vasarai suteikiama galimybė persikelti į kitą prekybos tinklo „Maxima“ padalinį bei derinti darbą su rudenį prasidėsiančiomis studijomis.

„Padirbėję laikinai, nemaža dalis sezoninių darbuotojų lieka „Maximoje“ ir sėkmingai kopia karjeros laiptais. Vertiname atsakingus, savo tikslų siekiančius darbuotojus, ir už šias jų pastangas atsilyginame bei motyvuojame tobulėti bei siekti karjeros mūsų įmonėje“, – teigia E. Dapkienė.

Darbuotojams „Maximoje“ siūlomas ne tik konkurencingas atlyginimas, bet ir kasmėnesinės skatinamosios premijos už pasiektus rezultatas. Taip pat sezoniniams darbuotojams, kaip ir nuolatiniams, galioja Kolektyvinėje sutartyje įtvirtintas platus socialinių naudų paketas.

Papildomos pagalbos vasaros sezono metu ieškoma ne tik Baltijos pajūryje, bet ir Vilniuje, Kaune, Ignalinoje, Druskininkuose bei Molėtuose. Daugiausia pasiūlymų yra darbui „Maxima“ parduotuvėse: kasininkų, salės darbuotojų, pardavėjų. Taip pat stiprinamos maisto gamybos cechų komandos bei ieškoma darbuotojų logistikos sandėliuose.

Pageidaujantiems „Maxima“ suteikia nemokamą gyvenamąją vietą Nidoje, Palangoje, Šventojoje, Klaipėdoje. Tokia galimybė sudaroma ir dirbantiems Vilniuje bei Kaune.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba daugiau nei 12 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”
Vasarą dirbantieji pajūryje džiūgauja: darbas ir poilsis yra suderinami

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)