Finansai

Startuoja garantijų priemonė nuo karo nukentėjusiems Lietuvos verslams

Lietuvos verslai, kurių veikla nukentėjo nuo karo Ukrainoje, jau gali kreiptis į finansų įstaigas, kurios yra sudariusios bendradarbiavimo sutartis su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), dėl apyvartinių ir investicinių paskolų bei lizingo sandorių sudarymo, už kuriuos bus suteiktos individualios pagalbos garantijos. 

„Esame vieni pirmųjų Europoje, kurie sureagavo į sudėtingą verslo situaciją, kilusią dėl Rusijos vykdomos karinės agresijos prieš Ukrainą, ir jau startuojame su pagalbos priemone, kuri padės mūsų šalies nukentėjusiems verslams lengviau gauti paskolas investicijoms ar apyvartinėms lėšoms bei sudaryti lizingo sandorius su valstybės garantija“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Paskolos, lizingo sandoriai su INVEGOS garantija bus teikiamos įmonėms, kurių prekių ar paslaugų importas ar eksportas su Ukraina, Rusija ir Baltarusija sutriko dėl karo sukeltos krizės. Taip pat verslams, kurių sąnaudos kurui, elektrai ir (ar) dujoms 2021 m. sudarė ne mažiau kaip 3 procentus įmonės išlaidų. 

Garantijos būtų teikiamos iki 2022 m. pabaigos. Garantijų investicinėms paskoloms ir lizingo sandoriams terminas bus ne ilgesnis kaip 72 mėnesiai, o apyvartinėms paskoloms – 36 mėnesiai.

Didžiausia galima garantuojamos paskolos ar lizingo sandorio suma vienam gavėjui – 15 proc. gavėjo vidutinės metinės apyvartos per paskutinius trejus metus arba 50 proc. energijos sąnaudų per 12 mėnesių, ėjusių prieš paraiškos pateikimo mėnesį.

Su priemonės sąlygomis galima susipažinti čia.

Pranešimą paskelbė: Rūta Serapinaitė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)