Finansai

„Maxima“ darbuotojų premijoms skirs 6,3 mln. eurų

Nors darbuotojai šiandien vis dažniau pabrėžia nematerialių motyvavimo priemonių svarbą, papildomas piniginis paskatinimas daugeliui išlieka vienu reikšmingiausių. Dėl to siekdamas dar labiau motyvuoti savo darbuotojus lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ skatinamųjų premijų fondą šiemet didino beveik dviem trečdaliais. Iš viso „Maximos“ parduotuvėse ir maisto gamybos cechuose dirbantiems įvairių pozicijų darbuotojams šiemet papildomai prie atlyginimo planuojama išmokėti 6,3 mln. Eur premijų. Jas kiekvieną mėnesį šiuo metu jau gauna daugiau kaip 9 tūkst. arba daugiau nei pusė didžiausio Lietuvos prekybos tinklo darbuotojų.

Teigiamą taikomos motyvacinės sistemos įtaką įmonė stebi jau ne vienerius metus. Išplėtus ir ištobulinus kintamojo atlygio sistemą numatytus tikslus įgyvendina daugiau tinklo parduotuvių nei prieš metus, fiksuojamas 4 proc. apyvartos augimas, o gamybos padalinio cechų našumas bendrai išaugo 11 proc. Taip pat pastebimi geresni klientų aptarnavimo rodikliai.

Kaip teigia „Maximos“ personalo vadovė Margarita Plešakienė, darbuotojų įsitraukimui ir motyvacijai didinti įmonėje yra taikoma kintamojo atlygio sistema, kurios apimtys nuosekliai didėja, nes didinamas ir premijos dydis, ir jas gaunančių darbuotojų skaičius. Šiemet vidutiniškai per mėnesį „Maxima“ premijoms išmoka daugiau nei 580 tūkst. Eur, praėjusiais metais ši suma siekė beveik 367 tūkst. Eur. Iš viso pernai „Maximos“ darbuotojams išmokėta skatinamųjų premijų už daugiau nei 3,8 mln. eurų.

„Motyvacinė sistema yra naudinga ir premijas gaunantiems darbuotojams, ir visam prekybos tinklui, kuris siekia užsibrėžtų tikslų ir rezultatų.  Darbuotojai vertina sąžiningą premijų sistemą, kuomet už pastangas atsilyginama ne tik padėkomis, bet ir didesniu atlygiu.

Esame atsakingas darbdavys, todėl ir toliau nuosekliai dirbsime tobulindami atlygio sistemą, kuri leistų tinkamai įvertinti kiekvieno darbuotojo asmeninį indelį“, – pabrėžė M. Plešakienė, „Maximos“ personalo vadovė.

Anot M. Plešakienės, prekybos tinko parduotuvėse taikoma kintamojo atlygio sistema yra susieta su komandiniais ir individualiais tikslais. Pirmuoju atveju parduotuvei pasiekus numatytų tikslų premijas prie atlyginimo gauna visi be išimties jos darbuotojai – nuo vadovo iki kasininkų ir pagalbinių darbuotojų. Lygiagrečiai kiekvienas darbuotojas taip pat gali būti įvertintas ir už savo individualias pastangas bei pasiekimus. Jie gali būti susiję su klientų aptarnavimo sparta ir kokybe, parduotuvės apyvartos rodikliais.

Premijos „Maximos“ parduotuvių darbuotojams gali siekti nuo 8 proc. iki 38 proc. gaunamo darbo užmokesčio. Be to, tas pats darbuotojas per mėnesį gali gauti ir kelis motyvacinius priedus – pavyzdžiui, už pasiektus bendrus parduotuvės tikslus ir gerus individualius klientų aptarnavimo rodiklius, kurie nustatomi atsižvelgiant į objektyvius Slaptojo pirkėjo tyrimus. Kasininkai turi galimybę gauti ir papildomą priedą už prekių skenavimo greitį aptarnaujant klientus kasose. Vidutinis mėnesinis „Maximos“ kasininkų ir pardavėjų priedas prie atlyginimo siekia 18 proc., konsultantų 30 proc., o vyr. kasininkų – 36 proc. nuo darbo užmokesčio, ir jis kasmet didėja.

Siekiant, kad motyvacinės sistemos būtų efektyvios ir priimtinos dirbantiems, anot M. Plešakienės, kuriant jas tariamasi ir su pačiais darbuotojais, atsižvelgiama į skirtingų pozicijų darbo pobūdį. Stiprindama vadovų grandį „Maxima“ šiemet išplėtė motyvacinę sistemą parduotuvių direktoriams. Jie skatinami už gerus pagrindinius parduotuvių rezultatus – apyvartą, kokybinius rodiklius, kasų zonos spartą, klientų aptarnavimo standarto rodiklius.

Jau metus laiko motyvacinė sistema papildomai leidžia užsidirbti ir gamybos padalinio darbuotojams – virėjams, konditeriams, kulinarams, mėsininkams. Maisto gamybos cechų darbuotojų priedai siekia nuo 5 iki 40 proc. darbo užmokesčio.

Šiemet „Maxima“ taip pat pradėjo iniciatyvą, kurios tikslas įvertinti ir klientų pastebėtus gerai savo darbą atliekančius, maloniai bendraujančius, išskirtines pastangas demonstruojančius darbuotojus. Pirkėjai savo atsiliepimus apie konkretaus darbuotojo ar komandos darbą gali pateikti prekybos tinklo interneto svetainėje, mobiliąja programėle arba telefonu. Iš visų geriausiai per mėnesį įvertintų darbuotojų išrenkami devyni, kurie apdovanojami specialiais prizais – „svajonėmis“, kurias nurodo patys darbuotojai.

Prekybos tinklas ir toliau planuoja skirti didelį dėmesį motyvacinių premijų sistemos tobulinimui ir plėtrai.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Aistė Gražytė, UAB „Fabula ir partneriai”

(Perskaityta per mėnesį: 10, iš jų šiandien: 1.)