Finansai

„Milsa“ grupė ruošiasi esminiams pokyčiams: naujos gamyklos investicijos sieks 10 mln. eurų

 

Viena didžiausių dolomito ir granito skaldos gamintojų Lietuvoje „Milsa“ grupė į naujos gamyklos statybas investuos apie 10 mln. eurų. Tokia suma net tris kartus viršija ankstesnes kasmetines investicijas. Bendrovės tikslas – suprojektuoti visiškai naują technologinę liniją, kurios našumas būtų net du kartus didesnis už jau esamas gamybines linijas.

Klovainiuose šiuo metu veikia 5 stacionarios ir 3 mobilios gamybos linijos. Pasak „Milsa“ grupės generalinio direktoriaus Manto Makulavičiaus, šiuo metu projektuojama dar viena gamybos linija, kuri ne tik padidins produktų gamybos pajėgumus, bet ir pakeis senąsias.

„Naujosios gamybinės linijos įrengimui skirta didžioji dalis mūsų investicijų. Ši gamybinė linija bus projektuojama karjero dugne, o jos našumas sieks net 800 tonų per valandą. Šiuo metu esame projektavimo etape – turime paruošę technologinę schemą ir su komanda dirbame prie technologinių įrengimų išdėstymo. Kai tai pasitvirtinsime, projektavimo etapas bus baigtas. Jį planuojame užbaigti iki šių metų pabaigos. Kitais metais bus galima pereiti prie įrenginių inžinerinių dalių projektavimo, kontraktų su įrangos gamintojais pasirašymo. Tuomet antroje metų pusėje planuojame jau gautą įrangą montuoti. Mūsų tikslas naują gamybinę liniją paleisti 2025 metais“, – teigia „Milsa“ grupės vadovas M. Makulavičius.

Lietuvoje veikianti įmonių grupė yra pajėgi pagaminti 3 mln. tonų dolomito skaldos bei 1 mln. tonų granito skaldos per metus.

Tarp planų – saulės jėgainių parkas

Kaip teigia M. Makulavičius, be investicijų į naują gamybinę liniją, įmonių grupė ieško ir tvarių sprendimų.

„Gamindami produktus suvartojame didelį elektros kiekį. Pavyzdžiui, Klovainiuose jis per metus siekia daugiau nei 8 mln. kilovatvalandžių. Todėl pradėjome ieškoti tvaresnio būdo užtikrinti elektros tiekimą. Analizavome tiek vėjo, tiek saulės jėgainių pritaikymo galimybes gamyboje. Vėjo energetikos galimybės mums netiko, nes vėjo gamybos ciklas šiek tiek prasilenkia su mūsų gamybos sezoniškumu. Mes gamybą vykdome daugiau vasarą, nes žiemą negalime plauti savo produkcijos, o vėjas dažniau pučia rudenį, žiemą, pavasarį. Todėl pasirinkome įdiegti saulės elektrines“, – išskiria M. Makulavičius.

Kaip teigia „Milsa“ grupės generalinis direktorius, saulės jėgainių įdiegimas paskatino suplanuoti ir didesnį elektros energijos projektą ateityje.

„Mūsų grupės įmonėse Klovainiuose, Kaune ir Vilniuje saulės jėgainės yra jau beveik pilnai įrengtos. Tačiau jos yra nedidelio dydžio ir užtikrina tik buitinius poreikius, bet gamybinių – ne. Todėl pasitarę su partneriais nusprendėme įsigyti nutolusių saulės elektrinių parką. Nors šiuo metu jos dar neveikia, bet tikimės, kad kitais metais savo darbą jau pradės ir padės mums visą pagamintą energiją paskirstyti į skirtingus šaltinius“, – ateities planais dalinasi M. Makulavičius.

Apie „Milsa“:

„Milsa” įmonių grupė – viena didžiausių dolomito ir granito skaldos gamintojų Lietuvoje ir yra pagaminti 3 mln. tonų dolomito skaldos bei 1 mln. tonų granito skaldos per metus. Įmonių grupei priklauso AB „Klovainių“ skalda (kurios pagrindinė veikla – dolomito gavyba Klovainių telkinyje ir skaldos gamyba) bei dvi granito skaldos gamyklos: UAB „Granitas“ Kaune ir UAB „Granitinė skalda“ Vilniuje. Šiuo metu „Milsa“ įmonių grupė piko metu parduoda apie 20 tūkst. tonų skaldos per dieną. Įmonių grupė dirba Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos rinkose. Pagrindiniai klientai – kelių, tiltų ir geležinkelių statybos įmonės, betono ir gelžbetonio gaminių gamintojai, statybų bendrovės.

Pranešimą paskelbė: Vytautas Lukaševičius, Integrity PR, UAB

„Milsa“ grupė ruošiasi esminiams pokyčiams: naujos gamyklos investicijos sieks 10 mln. eurų


„Milsa“ grupė ruošiasi esminiams pokyčiams: naujos gamyklos investicijos sieks 10 mln. eurų

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)