Namai

Nauji butai Kaune konkuruoja su namais

nauji butai kauneNamas ar butas? O gal kotedžas? Daugybė klausimų ima suktis galvoje, vos pagalvojus apie nuosavo būsto įsigyjimą. Ilgą laiką nenukonkuruojamais laikytus nuosavus namus sparčiai pradeda vytis (o gal net ir lenkti) nauji butai Kaune, užkariavę NT rinką.

Rinktis naujus butus, o ne nuosavus namus, lemia trys esminiai faktoriai, tai:

  • Pirkėjų amžius;
  • Vieta;
  • Kaina.

Ne paslaptis, jog jaunų žmonių, ynuosavą būstą, amžius jaunėja. Jei anksčiau šiam žingsniui ryždavosi jau brandesni, šeimas sukūrę pirkėjai, tai dabar, norinčių įsigyti nuosavą būstą amžius gali būti vos perkopęs per 20. Tai lemia greitesnis gyvenimo tempas, patogios bankų paskolų sąlygos bei nemažos butų nuomos kainos, ypač, didžiuosiuose šalies miestuose.

Jaunimui tenka skaičiuoti, jog vietoj nuomos mokesčio, būtų galima mokėti mėnesinę įmoką jau už nuosavą būstą. Todėl natūralu, jog butas atrodo patraukliau, nei nuosavas namas, nes jaunam žmogui užtenka ir mažesnės erdvės. Be to, atkrenta daugybė rūpesčių: nereikia rūpintis eksterjero detalėmis, šildymu ar papildomais mokesčiais už žemę, šiukšles. O prireikus, butą visuomet galima iškeisti į namą.

Vieta taip pat yra vienas svarbesnių prioritetų, kadangi daugelis nuosavų namų yra už miesto ribų, o nauji butai Kaune įrenginėjami plačiai apgyvendintuose rajonuose, kurie pasižymi patogiu susisiekimu su miesto centru bei kitais dažnai jaunuolių lankomais objektais. Be to, jaunimas dar nėra stipriai prisirišę prie vieno ar kito rajono, todėl patogus susisiekimas, netoliese esančios parduotuvės ar ugdymo įstaigos tikrai pralenkia užmiesčio siūlomą ramybę.

Ir, be abejo, kaina. Kadangi dauguma butų įsigijami, pasinaudojus banko suteikta paskola, ji turi atitikti realias pajamas bei galimybes ją nuosekliai mokėti. Retas jaunas žmogus gali pasigirti itin dideliu atlyginimu, todėl ir apsisprendimas, įsigyti butą, o ne namą, atrodo savaime suprantamas.

Juolab, kad šiuolaikiniai nauji butai Kaune įrengti moderniai ir apgalvotai. Požeminiai garažai, stebimos aikštelės, daili aplinka, nauja įranga. Juose įsikuria vis daugiau jaunų žmonių. O namo planai nusikelia vis toliau į ateitį, kadangi gyvenimas naujai įrengtame bute daugeliu atvejų yra netgi patogesnis.

(Perskaityta per mėnesį: 372, iš jų šiandien: 1.)