Finansai

Nesulaukiate paaukštinimo? Ekspertė pataria, ką daryti

Jei dažnai jaučiate, kad dirbdami dabartinėje savo pozicijoje nebesusiduriate su maloniais iššūkiais, o darbe kamuoja rutina – didelė tikimybė, kad atėjo laikas siekti paaukštinimo. Visgi jūsų vadovai nebūtinai šiuos ženklus pastebės patys. Tad kokių veiksmų vertėtų imtis, jei esate motyvuotas pelnyti paaukštinimą?

„Tam, kad sulauktumėte pasiūlymo užimti aukštesnes pareigas, dirbkite taip, kad darbdaviui ir visai komandai atskleistumėte naudingiausias savo savybes bei stebėkite, kokios užduotys geriausiai sekasi ir labiausiai patinka jums. Labai tikėtina, kad tai ir padiktuos kryptį, kurioje turite daugiausiai potencialo tobulėti“, – pranešime žiniasklaidai sako Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė.

Nepraleiskite galimybės mokytis iš vadovų

Tiesiausias kelias pelnyti paaukštinimą srityje, kurioje jau dirbate, anot E. Staniulionės, yra mokymasis iš labiau patyrusių kolegų jūsų komandoje. „Pasidomėkite, ar įmonėje veikia talentų, mentorystės ar panašios programos. Jos yra sukurtos ugdyti talentus ir ateities vadovus, suteikiant galimybę geriau suprasti, kuo kasdien gyvena, kokias užduotis sprendžia ir kaip tą daro patirtį sukaupę vadovai“, – pataria E. Staniulionė.

„Net 30 proc. įmonės organizuojamoje talentų programoje dalyvaujančių darbuotojų, siekiančių paaugti savo srityje, pelno paaukštinimą, rodo mūsų patirtis. Galimybė kasdien stebėti vadovo atliekamas užduotis, mokytis problemų sprendimo įgūdžių bei geriau suprasti, kaip jis pasiekė pasiekė savo karjeros, leidžia itin sparčiai ir efektyviai mokytis bei įgyti aukštesnei pozicijai reikalingų įgūdžių“, – teigia ekspertė.

Drąsiai imkitės iniciatyvos

Siekdami pelnyti paaukštinimą, drąsiai imkitės užduočių, kurios jums kelia iššūkius ar yra naujos. „Tokiu būdu ne tik tobulėsite pats, bet aptardami šias užduotis ir jų rezultatus su savo komandos vadovu, parodysite, kad esate motyvuotas, siekiantis užsibrėžtų tikslų ir nebijantis prisiimti daugiau atsakomybės, o tai itin vertinamos savybės svarstant darbuotojo tinkamumą užimti aukštesnę poziciją“, – teigia „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.

E. Staniulionė priduria, kad taip pat naudinga rodyti iniciatyvą net kai jūsų vadovas to nesitiki ir nėra delegavęs šios užduoties. „Skirkite laiko papildomai pasidomėti rinkos tendencijomis, naujovėmis, o sprendimus, kuriuos galite pritaikyti, pavyzdžiui, naujų klientų pritraukimui ar įmonės interneto svetainės atnaujinimui, pasiūlykite savo vadovui ir komandai. Tokia iniciatyva pademonstruos jūsų lyderystę, platų požiūrį ir augančias kompetencijas“, – sako ekspertė.

Atvirai pasikalbėkite

Jei jau vadovaujatės anksčiau minėtais patarimais, pastebite progresą, tačiau vis dar nesulaukiate paaukštinimo, derėtų ryžtis nuoširdžiai pasikalbėti su darbdaviu ir pasidalinti savo lūkesčiais. Be abejo, tokiam pokalbiui dera tinkamai pasiruošti.

„Jei nusprendėte kreiptis į vadovą, tvirtai žinokite, kokią poziciją siekiate užimti bei argumentuotai paaiškinkite, kodėl manote, kad jūsų turimi įgūdžiai ir savybės tinka šiai pozicijai. Negana to, naudinga iš anksto apgalvoti savo svarbiausius darbo pasiekimus, kuriuos taip pat galėtumėte pateikti pokalbio metu“, ‒ pataria E. Staniulionė.

Žmonių ambasados vadovė priduria, kad dėl paaukštinimo svarbu kreiptis palankiu metu, pavyzdžiui, po tam tikro sėkmingo laikotarpio apžvalgos. Galiausiai, kalbėdami pabrėžkite ne tik tai, kad jūs siekiate tobulėti, bet ir kodėl užėmę aukštesnes pareigas labiau prisidėtumėte prie kompanijos sėkmės.

Pranešimą paskelbė: Eglė Girdauskaitė, UAB „coagency”
Nesulaukiate paaukštinimo? Ekspertė pataria, ką daryti

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)