Finansai

Norintiems patikslinti pateiktus prašymus skirti GPM dalį paramai liko dvi savaitės

2023 m. birželio 14 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai mokesčių administratoriui inicijavus pokyčius, gyventojų skirta pajamų mokesčio (GPM) dalis paramos gavėjus pasiekia gerokai anksčiau, dėl šios priežasties sutrumpėjo ir prašymų tikslinimui skirtas laikas: tai padaryti galima nebe iki rugpjūčio 20 d., o iki birželio 30 d.

Iki 2022 metų paramos gavėjai, politinės partijos ir profesinės sąjungos paramos iš gyventojų skirtos pajamų mokesčio dalies sulaukdavo tik rudenį. Pernai VMI inicijavus paramos pervedimo pokyčius, gyventojų skirtos paramos dalis gavėjų sulauks anksčiau – pirmosios sumos gavėjus pasieks jau liepą, kiti pervedimai bus atliekami dalimis iki pat lapkričio 15 d.

„Kaip ir kasmet, valią skirti dalį savo sumokėto pajamų mokesčio pasirinktam paramos gavėjui, politinei partijai ar profesinei sąjungai gyventojai turi išreikšti iki gegužės 2 d., o tuomet paliekama laiko, esant poreikiui juos patikslinti. Stebime tendenciją, kad paskutiniu metu prašymus tikslinančių gyventojų skaičius mažėja, o atsižvelgus į poreikį paramą pradėti pervedinėti kuo anksčiau, tikslinimui skirtą laiką taip pat teko sutrumpinti“, – teigia VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis, pažymėdamas, kad pastaraisiais metais minėtus prašymus tikslindavo vos 0,4 proc. pateikusiųjų (apie 2 tūkst. gyventojų).

Savarankiškai e. vedliu prašymus dalį sumokėto GPM skirti paramai šiemet pateikė 484 tūkst. gyventojų. Apie įvykdytą prašymą ir pasirinktiems paramos gavėjams pervestą jų GPM dalį gyventojai informuojami Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) pranešimu – po lapkričio 15 d.

Konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos paskambinus 1882 (+370 5 260 5060) ar e. būdu per Mano VMI, nuotolinės paslaugos – telefonu 8 5 2191 777. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose –  tik su išankstine rezervacija.

Pranešimą paskelbė: Laimonas Rimkus, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)