Finansai

„Outokumpu“ apdovanoja savo darbuotojus už indėlį: solidžios premijos – tik vienas iš privalumų

Vilniuje veikianti tarptautinė plieno gamybos įmonė „Outokumpu“, skaičiuojanti ilgametę tradiciją dalytis savo pelnu su darbuotojais, prie įprastos premijų sistemos juos nudžiugino ir papildomomis išmokomis. Pastaraisiais metais įmonei pasiekus istorinės sėkmės, ji ne tik rūpinosi darbuotojų atlyginimu, bet, reaguojant į ekonominę padėtį, stengėsi jiems padėti visapusiškai.

Rūpestis kiekvienu darbuotoju

Pasak įmonės atstovų, Lietuvoje metinių priemokų sistema grindžiama pareigybių sudėtingumu ir jos įtaka organizacijai. Bendrovėje pareigybės aiškiai apibrėžtos remiantis pasauline „Korn Ferry“ metodika, o premijų sistema susieta su nustatytais pareigybių lygiais. Darbuotojai gali tikėtis gauti 5-10 proc. savo metinio atlyginimo dydžio premiją tais metais, kai pasiekiami ir pačios įmonės tikslai.

„Tačiau tai – tik preliminarūs skaičiai, nes ir 2021, ir 2022-aisiais metinės premijos buvo dvigubai arba 1,5 karto didesnės būtent dėl išskirtinių pačios bendrovės veiklos rezultatų. Be šių gerokai padidintų metinių premijų, per pastaruosius dvejus metus organizacija išmokėjo papildomas vienkartines premijas už veiklos rezultatus, kurios galėjo siekti 50 proc. darbuotojų mėnesinio darbo užmokesčio“, – pabrėžia Jurgita Kunickienė, „Outokumpu“ personalo valdymo partnerė.

Praėjusiais metais bendrovė savo darbuotojams Lietuvoje rengė mokymus apie finansinį raštingumą, šeimos biudžetą ir taupymą. Ši sesija buvo surengta siekiant padėti darbuotojams geriau valdyti savo finansus, ypač esant itin didelei infliacijai. Sesijos pabaigoje visi darbuotojai taip pat buvo informuoti apie artėjančias išskirtines išmokas sunkiausiais žiemos mėnesiais. Šios koncepcijos tikslas buvo ne tik išmokėti žmonėms papildomų pinigų įtemptu laikotarpiu, bet ir suteikti jiems žinių apie finansų valdymą, kad jie galėtų priimti pagrįstus sprendimus ir turėtų tam reikalingų žinių.

„Outokumpu“ tiki, jog sąmoningi ir informuoti žmonės lengviau geba kurti tvarią aplinką bei gali geriau prisidėti prie mūsų visuomenės gerovės, pradedant nuo savo artimiausios aplinkos. Neabejojame, kad darbuotojai, kurie yra tikri dėl savo ateities organizacijoje ir užtikrinti dėl stabilaus atlyginimo, gali geriau susitelkti į savo tikslų siekimą ir asmeninės gerovės kūrimą“, – naudas įmonėje vardina jos atstovė.

Pasak jos, taip pat svarbu pažymėti, jog organizacijos vertybės aiškiai atsispindi jos premijų politikoje. „Outokumpu“ numato, kad metinės premijos mokamos už praėjusius metus net ir tiems darbuotojams, kurie įmonę jau paliko, tačiau išdirbo iki metų pabaigos. Taip siekiama atsidėkoti žmonėms, prisidėjusiems prie jos sėkmės, net jei jie siekia kitų karjeros krypčių.

Įmonė taip pat moka metines premijas motinystės ar tėvystės atostogų išėjusiems darbuotojams, jei jie dirbo įmonėje bent vieną ketvirtį iki išėjimo. „Tokios atostogos yra jautrus kiekvienos šeimos gyvenimo laikotarpis, todėl bendrovė nori pabrėžti, kad atostogaujančius darbuotojus laiko bendrovės dalimi, kviečia juos į renginius ir moka premijas ne tik už jų pačių darbo rezultatus, bet ir skiria papildomas išmokas, susietas su infliacija“, – sako J. Kunickienė.

Personalo valdymo partnerė mano, jog ypač svarbu kurti stiprią vidinę bendruomenę, kad darbuotojai jaustųsi įvertinti ir išgirsti. „Outokumpu“ vidinėje kultūroje ypatingai vertinama pagarba vieni kitiems, skatinamos drąsios idėjos, keliami iššūkiai bei pastebimas asmeninis žmonių įsipareigojimas. Lietuvos padalinyje dirba apie 200 darbuotojų, tad organizacijos dydis leidžia išlaikyti artimus ir draugiškus santykius tarp kolegų, kurie greitai susipažįsta ir bendradarbiauja. Bendrovės kolegos visame pasaulyje taip pat yra šalia: darbuotojai dažnai keliauja ir juos aplanko arba sulaukia svečiuose sostinėje – taip pat ir vadovybės atstovų, šį mėnesį Vilniuje susirinkusių kurti strategiją 2030-iems.

Pirmenybė darbuotojų saugumui, gerovei ir karjerai

Jurgitos Kunickienės teigimu, „Outokumpu“ laikosi nulinės tolerancijos saugos pažeidimų klausimais, kurią įgyvendina visose savo veiklos srityse visame pasaulyje. Įmonė užtikrina saugią ir sveiką darbo aplinką, nustatydama ir mažindama pavojus darbo vietoje bei įgyvendindama saugos mokymus visiems darbuotojams.

O bendrovės įsipareigojimą tobulinti darbuotojų įgūdžius atspindi jos paaukštinimo politika. „Outokumpu“ skatina darbuotojus augti įmonėje ir suteikia galimybių tobulėti, pavyzdžiui, skatina karjerą užsienio padaliniuose bei rengia vadovų ugdymo programas, jog paruoštų darbuotojus dar atsakingesnėms, vadovaujamoms pareigoms. „Tikime, kad darbuotojo augimas ir tobulėjimas yra vienodai svarbus tiek darbuotojui, tiek ir darbdaviui. Dėl to savo karjeros augimu besirūpinantiems darbuotojams įmonėje turime sukūrę Talentų programas, Finansų ir HR akademijas, lyderystės kursus.

Be viso to, „Outokumpu“ yra įsipareigojusi siekti įvairovės ir įtraukties darbo vietoje. Įmonė pripažįsta, jog nepaisant mūsų skirtumų, kiekvienas darbuotojas suteikia kitokių perspektyvų ir idėjų, kurios padeda įmonei diegti naujoves ir augti. Komandoje aktyviai skatiname kultūrinę įvairovę – taip kuriame tokią darbo aplinką, kurioje kiekvienas jaučiasi vertinamas ir gerbiamas“, – sako personalo valdymo partnerė.

Dar vienas iš konkurentų išskiriantis veiksnys – įmonės tikslas kurti tvarią šiandieną. „Outokumpu“ siekia mažinti poveikį aplinkai ir įgyvendino keletą iniciatyvų šiam tikslui pasiekti. Bendrovė daug dėmesio skiria šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo mažinimui, gamtos išteklių tausojimui ir atliekų mažinimui.

„Outokumpu“ įsipareigojimas siekti tvarumo neapsiriboja vien vidine veikla. Įmonė skatina savo tiekėjus ir partnerius taikyti tvarią praktiką ir bendradarbiauja su jais siekdama užtikrinti, jog jie atitiktų įmonės aplinkosaugos standartus.

Apie „Outokumpu“

„Outokumpu“ yra Suomijos įmonė, didžiausia nerūdijančiojo plieno gamintoja pasaulyje. Įmonė, kurioje dirba apie 9 tūkst. darbuotojų, yra suskirstyta į keturias verslo sritis. Didžiausia iš jų apima Europą. Čia įvykdoma apie 60 proc. įmonės pardavimų. Kompanijai itin svarbūs jos darbuotojai, tvarumas ir ilgaamžiškumas. 

2016 metais įkurtas „Outokumpu“ padalinys Vilniuje teikia aukščiausios kokybės ir efektyvumo finansų, pirkimų, IT ir personalo paslaugas. Skyrius Lietuvoje prisideda prie nerūdijančiojo plieno rinkos plėtros, nuolat siekia tobulumo ir skatina naujoves. Čia šiuo metu dirba apie 200 darbuotojų.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB
„Outokumpu“ apdovanoja savo darbuotojus už indėlį: solidžios premijos – tik vienas iš privalumų

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)