Namai

Pagrindiniai dalykai į kuriuos reikia kreipti dėmesį renkantis baro ir valgomojo kėdes

Kiekviena šeimininkė svajoja užpildyti virtuvę gražiais, patogiais, funkcionaliais baldais, tačiau tam ne visada yra pakankamai laisvos vietos. Valgomojo zonos klausimas ypač aktualus: mažose virtuvėse paprasčiausiai nėra vietos pastatyti standartinį stalą ir kėdes. Tačiau vis dar yra išeitis ir gana originali. Vis daugiau ekspertų siūlo virtuvės zonoje įsirengti baro stalą, taip išlaikant daugiau erdvės. Tai 90 cm aukščio ir maždaug 120-180 cm ilgio stalas, prie kurio tilps 4-6 žmonės. Prie šio tipo stalo taip pat reikės išsirinkti tinkamas pusbario kėdes.

Pagrindinės savybės:

Daugumai kavinių ir restoranų lankytojų yra žinomos pusbario kėdės, tokiose įstaigose šios kėdės yra tiesiog nepakeičiamos.  Šiandien vis dažniau pusbario kėdes galime pamatyti  ir namuose, bei butuose.

Pusbario kėdės prisėdimo aukštis yra 60-70 cm nuo grindų, todėl lengva atsisėsti tiek vyresniems žmonėms, tiek mažiems vaikams. Kalbant apie pilnai baro kėdės jos yra 10–20 cm aukštesnės, todėl vaikams saugiai atsisėsti ant jų yra gan sudėtinga.

Populiariausi ir paklausiausi modeliai yra pagaminti iš kombinuotų medžiagų, pavyzdžiui, metalo ir ekologiškos odos, ar audinio kuriuo aptraukta sėdima dalis. Tačiau, jei jums reikia biudžetinio varianto, tada geriau rinktis iš plastiko pagamintą kėdę ji bus daug pigesnė. Medinės pusbario kėdės nėra pigiausias pirkinys, tačiau jos yra patvarios, visiškai saugios ir ekologiškos.

Dizaino elementai:

Šiandien baldų centruose galime rasti platų pusbario kėdžių asortimentą, kuris tikrai gali tapti virtuvės interjero akcentu. Dizaino ypatybės yra tai, į ką pirmiausia turite atkreipti dėmesį. Kataloguose ir vitrinose galite pamatyti:

• taburetė iš medžio arba metalo. Ji gali turėti kvadratinę ar apvalią sėdynę, tačiau jose nėra atraminių elementų – atlošo, porankių;

•pusbario kėdė su atlošu nugarai ir paaukštinimu kojoms atremti. Tai yra labai populiarus, praktiškas ir patogus variantas, komforto mylėtojams.

• pusbario kėdė su atlošu nugarai, paaukštinimu kojoms atremti, bei porankiais. Tai pats patogiausias variantas, sėdėsite kaip fotelyje. Šio tipo kėdės brangesnės, bet tikrai verta į jas investuoti, jai kėdes planuojate statyti savo namuose, kur daug laiko praleidžiate sėdėdami prie stalo.

Pusbario kėdės puikiai tiks bet kokiame interjere ir atrodys stilingai.

Nepamiršk to:

valgomojo kėdės bus patogios, jei atstumas tarp sėdynės ir stalviršio viršaus yra maždaug 25-30 cm, tai yra standartinis atstumas, kuris užtikrins komfortišką sėdėjimą prie stalo.

• pusbario kėdė kaip ir standartinė kėdė, neturėtų trukdyti viena kitai. Reikėtų skirti vienai kėdei 60 cm stalo ploto. Laikantis šios taisyklės visi asmenys susės prie stalo netrukdydami vienas kitam.

• nestandartinio aukščio baro stalams geriau rinktis  kėdes ant vienos kojos. Jos stabilumu nenusileidžia ir kitiems modeliams, tačiau jos turi sėdėjimo aukščio reguliavimo funkciją, kuri padės jums sureguliuoti aukštį iki milimetro ir mėgautis maistu.

• auginant mažus vaikus rekomenduojama namie įsirengti pusbario stalą, o ne pilnai baro stalą. Vaikams lengviau atsisėsti ant pusbario kėdės, nei baro, nes ji ženkliai mažesnė.

(Perskaityta per mėnesį: 3, iš jų šiandien: 1.)