Pasto kodai Vilnius
Namai

Pašto kodai – paštininko pagalbininkas

Pasto kodai VilniusAr kada bandėte įsivaizduoti, kaip laiškai atkeliauja iki jūsų namų? Kokį kelią jiems reikia įveikti, kas ir kur juos skirsto, perskirsto ir išrūšiuoja? Kokiu transportu keliauja laiškai ir siuntiniai iš užsienio šalių, iš Azijos, Amerikos? Iš tiesų, laiškų kelias yra itin ilgas ir dažnai aprėpia ne vieną transporto rūšį. Siuntiniai gali būti plukdomi laivais, skraidinami, vėliau perkeliami į automobilius ir gabenami valstybių keliais, tuomet vėl patenka pas žmones, paštininkus, kurie pagal pašto kodus laiškus išrūšiuoja, kurie siuntiniai keliaus į Vilnių, kurie laiškai su atitinkamais pasto kodais keliaus į Kauną ar kitus miestus. šie siuntiniai arba vėl patenka į pašto automobilius arba atitenka paštininkams, kurie jau pėsčiomis išnešioja visus laiškus ir siuntinius.

                  Paštininko darbas, ypač to, kuris išnešioja gautus laiškus po namus, yra gana romantiškas. Tiesa, tai tik iki maža dalis viso darbo. Juk paštuose nuskaitomi pasto kodai ir žiūrima, kokiam laiškanešiui perduoti kuriuos laiškus, korespondenciją ar siuntinius. Tačiau, kai šis jau gauna laiškus, jam daug galvos sukti nereikia. Tiesa, kartais tenka susidaryti preliminarų maršrutą, juk ne kasdien tais pačiais keliais vaikštoma, nes siuntinius kiekvieną dieną gali gauti vis kitas žmogus. Tačiau šio darbo romantika yra tame, kad siuntiniai yra nešiojami dažnai ankstų rytą. Kai kurie laiškanešiai darbą pradeda 4 ar 5 valandą ryto ir turi spėti išnešioti laikraščius gyventojams iki pusryčių. Kiti keliasi keik vėliau, tačiau dažnai, ypač vėsesniais metų laikais, pasitinka tekančią saulę, mato, kaip bunda miestas, kaip gatves užsipildomi žmonėmis ir automobiliais. Iš tiesų, įdomu yra stebėti tokį procesą ir jaustis tuo žmogumi, kuris atsikėlė vienas pirmųjų ir stebi, kaip pabunda žmonės ir visas miestas.

                  Tačiau už pašto įstaigų durų slepiasi ne tokie romantiški darbai. Ypač didesniuose miestuose, kur laiškų daug ir juos visus reikia išrūšiuoti: pasto kodai Vilnius, pasto kodai Kaunas ir kita. Pasto kodai padeda greičiau rūšiuoti laiškus ir atrinkti, kur juos toliau perduoti ar išsiųsti. Todėl, kaskart kai pildysite kažkur savo adresą, nepamirškite įvesti ir savo pašto kodo, nes jis padės jūsų siuntiniui sėkmingiau jus pasiekti. O savo pašto kodą nesunkiai galite susirasti internete pagal gyvenamąją vietą ir namų adresą.

(Perskaityta per mėnesį: 308, iš jų šiandien: 1.)