Namai

Patarimai šiltinant medinį namą

Norint gerai apšiltinti medinį namą reikia būti atidžiam ir smulkmeniškai. Kaip ir su bet kuriuo pastatu, būdų apšiltinti medinio namo sienas yra daug. Tačiau ką reikia žinoti, kad šilumos izoliacija būtų atlikta nepriekaištingai bei kokias medžiagas reikėtų pasirinkti?

Medinio namo šiltinimasDažniausiai naudojamas ir pastovumu pasižymintis metodas – tai šiltinimas polisterininių putplasčiu. Šiuo metodu apšiltinimas yra atliekamas specialiomis plokštėmis, kurios yra pritvirtinamos prie medienos. Šis būdas yra labai paprastas ir lengvai prieinamas, todėl sulaukia didžiulio populiarumo, tačiau tai nėra pats geriausias apšiltinimo būdas. Šiltinimas mineraline akmens vata yra kur kas kokybiškesnis, tačiau naudojant šį būdą yra reikalinga polietileno plėvelė, kuri padeda ir sugeria sienos būklei žalingus vandens garus.

Šiltinimas putų polistirolu taip pat sulaukia didelio populiarumo, tačiau namų šeimininkai turėtų vengti šio būdu, kadangi putų polistirolas yra nekvėpuojanti medžiaga. Siekiant gero apšiltinimo savo namams, puikiai darbą atlieka ir putų poliuretanas, kurį tereikia užpurkšti ant paviršiaus, o jis labai pasižymi savo elastingumu bei ekologiškumu.

Jei galite, padarykite viską, kad namo apšiltinimas būtų atliktas iš išorės, nes sienų šiltinimas iš vidaus yra labai nepraktiškas. Norint gerai apšiltinti vidinę namų sieną labai dažnai tenka ardyti grindis, nemažą dalį namų interjero, o vos tik darbas yra atliekamas nekokybiškai, labai lengvai ima veistis pelėsis. Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad šiltinant medinį namą, svarbu rinktis medžiagas ,kurios nepakenks medžiui, pavyzdžiui ekovata, akmens vata. Šiltinimas akmens vata yra pats populiariausias, tarp klientų labiausiai mėgstamas pasirinkimas, tačiau ekovata turi begalę labai svarbių pliusų. Ekovata yra sudaryta iš lakštų, o ne siūlų. Nors daugelyje tinklapių ir parduotuvių yra vaizduojama, kad tiek akmens, tiek ekovatos varža yra labai panaši, tačiau dėl akmens vatą sujungiančių siūlių prarandamas labai didelis procentas šilumos. Plaušelinė medžiagos struktūra ima kaupti drėgmę, kuri ardo mūsų sienas. Purškiamoji ekovata yra vamzdelinė, todėl be vargo išleidžia prisikaupusį vandenį, o tai, kad ji yra pagaminta iš celiuliozės, leidžia jai lengvai prisitaikyti prie medinio paviršiaus. Ekovata yra sunkiai degi medžiaga, tad nusprendę šiltinti namus su ja ne tik turėsite labai efektyvia namų šilumos izoliaciją, bet ir sukursite šiokią tokią apsauga jūsų turtui nuo gaisro.

Beieškant kaip apšiltinti medinius namus galima rasti begalę įvairiausių būdų bei gamintojų. Daugiausia žmonių naudoja akmens vatą savo namų apšiltinimui, o Rockwool mineralinė akmens vata lenkia savo konkurentus sugebėjimu prisitaikyti prie bet kokios situacijos. Ji yra labai dažnai naudojama ne tik sienų, bet ir stogo, lubų šiltinimui. Šiltinant lubas, net yra naudojamos specialios, apkrovą atlaikančios plokštės. Tad jei norite gerai apšiltinti medinį namą, svarbiausia yra pasirinkti būdą, kuris padarys mažiausiai žalos jūsų sienoms, bei užtikrins gerą šilumos izoliaciją.

(Perskaityta per mėnesį: 404, iš jų šiandien: 1.)