rekuperatorius
Namai

Kokį rekuperatorių rinktis?

Labai dažnai tenka matyti diskusijas apie tai, koks rekuperatorius yra geriausias, kodėl reikėtų rinktis tokį, o ne kitokį įrenginį. Tačiau specialistai ragina atkreipti dėmesį, kad ne vien tik rekuperatorius vaidina didžiausią vaidmenį. Tiesą sakant, vienas įrenginys yra tik dalis efektyviai veikiančios vėdinimo sistemos, todėl būtina žvelgti į rekuperaciją kaip į visumą.

Taigi, norint tinkamai pasirinkti rekuperatorių, pradžioje būtina įvertinti:

  • namo dydį;
  • namo šilumos nuostolius;
  • individualius gyventojų poreikius;
  • finansines galimybes.

Bet tuo pačiu nereikėtų užmiršti ir kitų reikalingų medžiagų, tokių kaip ortakiai, ar profesionalaus sistemos montavimo. Tai taip pat labai svarbu, norint turėti kokybiškai ir efektyviai veikiančią namų vėdinimo sistemą.

Rekuperatorių tipai ir jų skirtumai

Atlikus pirminį vėdinimo sistemos poreikių įvertinimą, būtina atlikti išsamų vėdinimo sistemos projektą. Projektavimo metu yra atliekami tikslūs individualius poreikius atitinkantys skaičiavimai – ortakių skaičius, oro padavimo bei ištraukimo taškai, įvertinamas įrenginio poreikis.

Rinkoje šiuo metu yra siūloma daugybė skirtingų įrenginių, kurie skiriasi savo tipu, galingumu, funkcionalumu ir kaina. Todėl labai dažnai sunku nuspręsti, koks rekuperatorius yra reikalingas, o kuris galbūt būtų perteklinis finansinis išlaidavimas.

Visų pirma, reikėtų apsispręsti, rotacinį ar plokštelinį rekuperatorių norite rinktis. Vertėtų atkreipti dėmesį, kad skiriasi jų efektyvumas. Rotacinių rekuperatorių naudingumo koeficientas siekia iki 85 %, įprastų plokštelinių – iki 65 %, o priešpriešinių srautų plokštelinių rekuperatorių – net iki 95 %.

Taip pat svarbus kriterijus – rekuperatoriaus eksploatavimo sąlygos, kitaip sakant darbinė įrenginio temperatūra. Kaip žinia, rotaciniai rekuperatoriai puikiai veikia mūsų žiemos sąlygomis net iki -23 ˚C be jokio papildomo pašildymo. Tačiau šiandien gamintojai jau siūlo ir plokštelinius rekuperatorius, kurie gali veikti žemoje lauko temperatūroje.

Ar verta investuoti į labai brangų rekuperatorių?

Specialistai visuomet pataria pradėti nuo finansinių galimybių. Visuomet yra bent kelios grupės žmonių. Viena – tų, kuriems reikia patenkinti bazinius poreikius, kita – tie, kuriems svarbu daugiau nei baziniai poreikiai ir gali šiek tiek daugiau investuoti. Taip pat yra grupė vartotojų, kurie gali investuoti ne tik į kokybišką poreikių užtikrinimą, tačiau ir į komfortą. Todėl yra pasirengę investuoti papildomai į funkcionalų valdymą išmaniaisiais įrenginiais ir pan. Todėl pasirinkimo galimybių yra labai daug.

(Perskaityta per mėnesį: 12, iš jų šiandien: 1.)