Finansai

„PayRay“ plečia INVEGA priemonių verslui krepšelį: padės atsigauti nuo Covid-19 sunkmečio

Lietuvos finansų sektoriaus kompanijai „PayRay“ pasirašius sutartis su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), šalyje veikiančios verslo įmonės jau gali pasinaudoti individualiomis paskolų garantijomis bei daliniu palūkanų kompensavimu. 

Priemonė „Individuali garantija“ yra skirta smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių paskoloms. Ja gali pasinaudoti įmonės, gautą paskolą investuojančios į ilgalaikį materialųjį ar nematerialųjį turtą arba ją naudojančios kaip apyvartines lėšas verslui vykdyti. Paskolos garantuojamos iki 80 proc. Maksimali INVEGA garantijos suma – 750 tūkst. eurų, jei įmonės amžius neviršija trejų metų, ir 1,5 mln. eurų, jei įmonės amžius yra didesnis nei treji metai. Individualiai garantijai gauti būtinas 20 proc. dalyvavimas nuosavomis lėšomis, jos trukmė siekia iki 10 metų.

Priemonė „Palūkanų kompensavimas“ yra skirta galiojančias paskolos sutartis turinčioms verslo įmonėms – joms gali būti kompensuota iki 95 proc. palūkanų. Šia priemone gali pasinaudoti smulkiosios ir vidutinės verslo įmonės, turinčios investicines paskolas arba paskolas apyvartinėms lėšoms. Pastarosios privalo būti su INVEGA suteikta individualia garantija, portfeline garantija arba administruojamos iš INVEGA priemonių lėšų. Palūkanų kompensavimo laikotarpis yra iki 36 mėn., o metinių kompensuojamų palūkanų riba yra 7 proc.

„Teikdami paslaugas skirtinguose sektoriuose veikiančioms smulkiosioms ir vidutinėms verslo įmonėms, pastebime, kad vienas didžiausių joms visoms tenkančių iššūkių – tinkamai suplanuoti ir suvaldyti savo finansus. Dėl šios priežasties toliau plečiame partnerystę su INVEGA – kartu galime užtikrinti dar platesnį spektrą paslaugų, padedančių įmonėms užsitikrinti apyvartinio kapitalo finansavimą“, – sako Paulius Jokšas, „PayRay“ vykdomasis direktorius.

Atsigaunantiems nuo Covid-19 – lengvesnės sąlygos

P. Jokšas pažymi, kad šiuo laikotarpiu, siekiant paskatinti atsigavimą nuo Covid-19 sunkmečio, tiek viena, tiek ir kita priemone verslo įmonės gali pasinaudoti patrauklesnėmis sąlygomis. Tokia galimybė joms suteikiama iki šių metų pabaigos – norint suspėti ja pasinaudoti paraiškas svarbu pateikti iki lapkričio 30 d.

Tokiu atveju pasinaudojus priemone „Individuali garantija“ galima finansuoti ir darbo užmokestį, ir einamąsias veiklos išlaidas, be to, neprivalomas dalyvavimas nuosavomis lėšomis. Tačiau paskola turi neviršyti dvigubos paskolos gavėjo darbuojams pritaikytos darbo užmokesčio su mokesčiais sumos per metus arba 25 proc. pardavimo pajamų praėjusiais metais. Garantijos trukmė – iki trejų metų.

Covid-19 sukeltus iššūkius sprendžiančios verslo įmonės paprasčiau gali pasinaudoti ir priemone „Palūkanų kompensavimas“ – joms gali būti kompensuota iki 100 proc. palūkanų. Jų kompensavimo trukmė – 6 mėnesiai, bet ne ilgiau kaip iki šių metų pabaigos. Priemone pasinaudoti norintis paskolos gavėjas šiuo laikotarpiu turi būti visiškai atleistas nuo paskolos grąžinimo, paskolos atidėjimo laikotarpiu palūkanos jam neturi būti didinamos.

„PayRay“ veiklą Lietuvoje pradėjo 2018 m. birželį. Europos centrinis bankas Lietuvos banko teikimu kompanijai yra išdavęs licenciją, leidžiančią teikti bankininkystės paslaugas visa apimtimi.

Pranešimą paskelbė: Laura Gabrilavičiūtė, Nova media

(Perskaityta per mėnesį: 5, iš jų šiandien: 1.)