Finansai

Penkiuose Lietuvos regionuose pristatomos būsimos ES investicijos

Penkiuose šalies miestuose prasideda Finansų ministerijos organizuojamų renginių ciklas, pristatantis naujojo 2021–2027 m. laikotarpio Europos Sąjungos (ES) investicijas. Pirmasis renginys, kviečiantis tapti net 7,5 mlrd. eurų ES investicijų Lietuvoje dalininkais ir kurti pažangią Lietuvą, įvyks jau šį trečiadienį, Utenoje. 

„Naujasis ES investicinis laikotarpis atveria galimybes tokiems perspektyviems Lietuvos regionams kaip Utena tapti patraukliais investicijų ir ekonomikos centrais. Neabejoju, kad tikslingos, daugiau kaip 7,5 mlrd. eurų ES investicijos į skaitmenizavimą, inovacijas, energetinį saugumą ir žaliąją ekonomiką, leis užtikrinti tvarų šalies regionų augimą ir vystymąsi“,  – apie ES investicijas kalba finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Pasak ministrės, tolygiam šalies vystymuisi bus investuojama į 10 Lietuvos regionų centrų, realizuojant jų ekonominį potencialą. Tokiu būdu investicijų naudą pajustų ne tik konkretaus miesto, bet ir viso regiono gyventojai.

Todėl penki Lietuvos miestai – Utena, Alytus, Marijampolė, Telšiai ir Tauragė – investicijų pristatymui pasirinkti neatsitiktinai. 

Trečiadienį vyksiančio reginio metu apie pažangią ateities visuomenę regionuose ir kodėl būtina ugdyti jaunų žmonių verslumą kartu su finansų ministre Gintare Skaiste diskutuos vienuoliktoje klasėje savo verslą įkūręs uteniškis Mantas Andrašius, virtualios realybės pramogų „VRoom“ įkūrėjas Tadas Bojarskas bei Inovacijų agentūros Bendrųjų verslo kompetencijų departamento direktorė Patricija Reut. 

„NAUJOS, 7,5 MLRD. EURŲ INVESTICIJOS: Pažangesnei Lietuvai“ – yra pirmasis renginių ciklo „NAUJOS, 7,5 MLRD. EURŲ INVESTICIJOS“ renginys. Kiti ciklo renginiai numatomi: 

  • „Kultūringai Lietuvai“ rugsėjo 15 d. Alytuje, 
  • „Aktyvesnei Lietuvai“ rugsėjo 21 d.  Marijampolėje, 
  • „Judresnei Lietuvai“ rugsėjo 23 d. Telšiuose,
  • „Žalesnei Lietuvai“ rugsėjo 30 d. Tauragėje.

Renginių metu gyventojų lauks išmanios viktorinos, diskusijos ir nemokamos pramogos, o vakarus vainikuos žymių Lietuvos atlikėjų koncertai. Diskusijose dalyvaus finansų ministrė Gintarė Skaistė ir puikiai vietos gyventojams pažįstami žmonės. 

Renginiai finansuojami Europos socialinio fondo lėšomis. 

Pranešimą paskelbė: Živilė Brazauskaitė, LR Finansų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)