Finansai

Ir toliau bus galima šalinti agresyvių šalių įmones iš viešųjų pirkimų konkursų

Šiandien Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui net ir nepaprastajai padėčiai galiojant tik tam tikrose teritorijose palikti galimybę iš viešųjų pirkimų konkursų šalinti su priešiškomis valstybėmis susijusias įmones arba nutraukti su jomis jau sudarytas sutartis.

„Toks reguliavimas ir toliau išlieka aktualus. Karas Ukrainoje tęsiasi, vis dar kyla rizika šalies nacionaliniam saugumui, tad turime visais įmanomais būdais užkirsti kelią šalių agresorių finansavimui“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Į priešiškų valstybių ir teritorijų sąrašą įtrauktos Rusija, Baltarusija, aneksuotas Krymas, Moldovos vyriausybės nekontroliuojama Padniestrės teritorija bei Sakartvelo vyriausybės nekontroliuojamos Abchazijos ir Pietų Osetijos teritorijos.

Viešųjų pirkimų įstatyme numatyta, kad nuostata, leidžianti tiekėjus vertinti atsižvelgiant į jų sąsajas su priešiškomis valstybėmis, viešuosiuose pirkimuose galioja tol, kol šalyje įvesta nepaprastoji padėtis, taip pat ir kitais Vyriausybės nustatytais atvejais. Įvedus nepaprastąją padėtį tik tam tikruose pasienio ruožuose, minėtos nuostatos nebegalėtų būti taikomos.

Pranešimą paskelbė: Rūta Serapinaitė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)