Finansai

„Philip Morris International“ įgyvendina planuotus vadovybės pokyčius

Tarptautinė kompanija „Philip Morris International Inc.“ (PMI) praėjusią savaitę paskelbė apie ilgai planuotus vadovybės pokyčius, kurie bus galutinai įgyvendinti 2021 m. gegužę. Dabartinis PMI generalinis direktorius André Calantzopoulos buvo paskirtas vykdomuoju valdybos pirmininku. Jis pakeis valdybos pirmininką Louisą Camillerį, kuris atsistatydina dėl asmeninių priežasčių. Iškart po gegužę įvyksiančio metinio akcininkų susirinkimo generaliniu direktoriumi taps dabartinis PMI vyriausiasis operacijų vadovas Jacekas Olczakas.

Šie planuoti „Philip Morris International“ pokyčiai užtikrins sklandų kompanijos vadovų pareigų perdavimą ir lyderystės tęstinumą. Ilgamečiai kompanijos vadovai L.Camilleri, A.Calantzopoulos ir J.Olczak glaudžiai bendradarbiavo nuo tada, kai PMI tapo nepriklausoma įmone. Jie turi vieningą strateginę viziją. Jiems vadovaujant PMI išsiskyrė reikšmingais laimėjimais, apimančiais verslo transformaciją ir neginčijamą lyderystę bedūmių produktų kategorijoje.

Kompanija ir toliau sieks savo vizijos – kurti ateitį be dūmų, kadangi, anot kompanijos, bedūmiai produktai yra geresnė alternatyva rūkantiesiems nei įprastos cigaretės.

PMI generalinis direktorius André Calantzopoulos teigė: „Per septynerius metus, kai esu generalinis direktorius, mums pavyko nukreipti PMI į ateitį ir sukūrėme geresnes, mokslu pagrįstas alternatyvas tiems suaugusiems, kurie neatsisako rūkymo. Turime visame pasaulyje pirmaujančius produktus tiek degių, tiek bedūmių produktų kategorijose, išskirtinę vadovų komandą ir rezultatyvią, greitai besimokančią pasaulinę organizaciją. Mes pasirengę ilgalaikei sėkmei. Su malonumu perduodu generalinio direktoriaus atsakomybes Jacekui. Su juo dirbau dešimtmečius, taigi puikiai žinau, koks jis atsidavęs kompanijai ir mūsų darbuotojams, kaip siekia rezultatų, puikiai išmano mūsų produktus, sistemas, vertybes ir investuotojus. Dėl viso to Jacekas yra idealus lyderis, kuris užtikrins tolimesnį mūsų verslo augimą ir pridėtinę vertę akcininkams.“

J. Olczakas (55 m.) yra ilgametis „Philip Morris“ darbuotojas. Prie kompanijos jis prisijungė dar 1993 m. ir ėjo su finansais bei valdymu susijusias pareigas Europos šalyse, įskaitant PMI vykdomojo direktoriaus pareigas Lenkijos ir Vokietijos rinkoms. Vėliau jis ėjo Europos Sąjungos regiono prezidento pareigas, o 2012 m. tapo PMI finansų direktoriumi. 2018 m. J.Olczak buvo paskirtas PMI vyriausiuoju operacijų vadovu.

Lucio Noto, PMI nepriklausomas pirmininkaujantis direktorius, laikinai eis Valdybos pirmininko pareigas, iki šį postą perims A. Calantzopoulos.

„Philip Morris International“ yra pirmoji tabako pramonės įmonė, siekianti sukurti ateitį be cigarečių dūmų, ir taip transformuoja pačią tabako industriją. Kompanija siekia, kad bedūmiai tabako gaminiai pakeistų įprastas cigaretes. Nors jie nėra nerizikingi produktai, tai yra geresnė alternatyva nei toliau rūkyti.

Pajėgumai produktų vystymo srityje, aukščiausio lygio gamyklos ir moksliniai tyrimai PMI padeda užtikrinti, kad bedūmiai produktai atitiktų suaugusiųjų poreikius ir griežtus reguliuojančių institucijų reikalavimus. Tai bus naudinga tiek suaugusiems, kurie neatsisako rūkymo, tiek visuomenei.

Naujausiais PMI duomenimis (2020 m. rugsėjo 30 d.), visame pasaulyje jau 11,7 milijono rūkančių suaugusių atsisakė cigarečių ir vietoj jų pasirinko bedūmius gaminius. Šiuo metu kompanijos bedūmiai gaminiai parduodami 61 rinkoje visame pasaulyje.

Šią savaitę PMI tabako kaitinimo sistema IQOS pradedama prekiauti Estijoje, taip pat pradedama teikti paslaugas Estijos rinkoje. Gruodžio 14 d. atidaryta pirmoji IQOS parduotuvė Estijoje. Lietuvoje PMI bedūmiais gaminiais prekiauja nuo 2017 m., Latvijoje – nuo 2018 metų.

Daugiau informacijos rasite apsilankę www.pmi.com ir www.pmiscience.com.

Pranešimą paskelbė: Laima Staknytė-Patinskienė, Philip Morris Baltic, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 19, iš jų šiandien: 1.)