paskolos
Finansai,  Internetas,  Ne į temą,  Paslaugos

Pigesnės paskolos – jau nuo naujų metų

Norintys pasiskolinti iš specialių greitąsias paskolas teikiančių įmonių turėtų sunerimti, nes nuo naujų metų skolintis bus dar sunkiau. AlfaCredit.lt pabrėžia, kad ir taip esančios griežtos skolinimosi sąlygos gali būti dar griežtesnės. Tiksliau – jos ir bus griežtesnės. Dabar dar skolintis gali visi turintys kažkiek pajamų bei gerą kredito reitingą, tačiau netolimoje ateityje kreditoriai reikalaus, kad klientai įrodytų jog jie pajėgūs mokėti pasirinktą paskolą. Spėjama, kad dideles sumas ilgiems laikotarpiams norintys gauti žmonės neretai sulauks neigiamo atsakymo. Klientams reikės įrodyti pajamų kilmę, sumą, rūšį ir t.t. O tai padaryti bus nelengva. Dabar užtenka nurodyti skaičius – niekas tokios informacijos netikrina.

Didžiausia privalumas galbūt bus tas, jog po naujų metų liks vos kelios pagrindinės kreditų bendrovės, kurios jau nebesiūlys itin mažų paskolų. Smulkias paskolas teikiančios bendrovė patirs didelių nuostolių, kuomet teks tikrinti kliento kredito reitingą. Toms bendrovėms neapsimokės teikti mažų paskolų, nes jos negalės imti didelių palūkanų. Tikėtina, kad išaugs tos bedrovės, kurios pradės teikti ilgalaikius kreditus. Paskolų palūkanos taip pat bus sumažinamos kaip reikiant, todėl įmonėms pelną garantuos tik didelės ir laiku grąžinamos paskolos. Kitu atveju, kredito administravimo mokesčiai tiesiog bus per dideli. Tuo labiau, kad dažniau būna situacijų, kuomet kredito paraiška yra atmetama – tada kredito bendrovė patiria nuostolių, nes paslaugos nesuteikia, o prieš tai leidžia pinigus duomenų tikrinimui.

Greitųjų kreditų bendrovės po naujų metų nuleis ir palūkanas, todėl džiūgauti galės tie, kurie norės internetu pasiskolinti dar pigiau. Tiesa, nereikėtų galvoti, kad jau paimtų kreditų palūkanos bus sumažinamos – tvarka įsigalioja tik nuo naujų metų, o tai reiškia, kad ankstesnių suteiktų paskolų sąlygos nesikeičia – jums ir toliau reikės mokėti kredito sutartyje nurodytas palūkanas. Didžiausias pokytis yra tas, kad dabar nebebus taip, kad norintys pasiskolinti gaus pinigus iškart – bendrovėms bus draudžiama skolinti pinigus nakties metu. Taip pat atsiranda ir „nusiraminimo“ laikotarpis. Jis yra dviejų dienų. Per jį klientas gali grąžinti pasiskolintą sumą be jokių palūkanų. Visi nauji pakeitimai įsigalioja nuo naujų metų, tad jeigu jums reikalinga paskola internetu – išlaukite šių pakeitimų įsigaliojimo.

(Perskaityta per mėnesį: 58, iš jų šiandien: 1.)