Transportas

Pirma diena vairavimo mokykloje – ko tikėtis?

Praėjus teorinę dalį vairavimo mokykloje, instruktorius kviečia sėsti už automobilio vairo. Prasideda tikras išbandymas, su tikru automobiliu ir vairavimu kelyje su kitais eismo dalyviais. Pirma pamoka atrodo pati baisiausia, tačiau dažniausiai tik dėl to, kad nežinote, ko tikėtis.

Tam, kad būtų lengviau sulaukti pirmos vairavimo pamokos ir jaustumėtės drąsiau, vairavimo mokykla Vilniuje „Vairuok čia“ dalinasi informacija ir praktiniais patarimais, ko tikėtis iš pirmos vairavimo pamokos.

Kaip pasiruošti pirmai vairavimo pamokai?

Tikriausiai nereikia priminti, jog teks išvairuoti į miesto gatvę, kur važiuos kiti automobiliai ir pakelėse bus daug įvairiausių kelio ženklų. Todėl būnant prie vairo, jau turite žinoti visas ženklų reikšmes, žinoti visą teorinę dalį, o idealiu atveju jau būti išlaikę mokyklos teorinį egzaminą.

Itin svarbu, jog būtumėte apsirengę patogiai. Drabužiai neturi varžyti judesių ar sukelti diskomforto. Turite jaustis patogiai, nes tik taip galėsite susikoncentruoti į tai kas svarbu – į kelią. Avalynė taip pat itin svarbi – aukštakulniai ar šlepetės yra netinkamas pasirinkimas. Rinkitės patogius batelius ar basutes, kurie nesmuks nuo kojos, o kulnas neklius už pedalo.

Nepamirškite akinių ar kontaktinių lęšių, jei reikia regėjimui, o saulėtą dieną pasiimkite ir akinius nuo saulės. Žinoma, ateikite į pamoką blaivūs ir išsimiegoję. Jei turite temperatūros ar sergate – perkelkite vėlesniam laikui.

Kas vyksta pirmą pamoką?

Pirmą pamoką jau iškarto išriedama į gatvę arba užsukama į mokymosi aikštelę. Bet kokiu atveju jau yra realiai važiuojama. Tačiau dar prieš užvedant automobilio variklį reikia atlikti keletą svarbių veiksmų:

  • Patikrinti ar visos durelės bei bagažinė uždaryta.
  • Susitvarkyti sėdynę – prisitraukti, susireguliuoti aukštį, jog būtų patogu sėdėti, matytųsi kelias ir galima būtų pasiekti pedalus.
  • Susireguliuoti veidrodėlius. Kuo geriau sureguliuoti veidrodėliai, tuo mažesnė akloji zona.  
  • Užsisegti saugos diržą ir įsitikinti, kad saugos diržą užsidėjo keleiviai (instruktorius).

Antras svarbus žingsnis – pajudėti iš vietos. Instruktorius primins ir stebės veiksmus, tačiau kuo anksčiau suprasite ir išmoksite ką turite daryti, kuo greičiau jausitės saugūs ir pasitikintys už vairo ir be instruktoriaus.

Norėdami pajudėti iš vietos, pirmiausia įsitikinkite, jog tai saugu – aplink nėra automobilių arba galite lengvai įsilieti į srautą. Naudokite posūkio signalus, nedarykite staigių judesių. Ir nepanikuokite. Vairavimo kursai Vilniuje tam ir yra, kad galėtumėte išmokti, todėl kalbėkite su instruktoriumi, klauskite, modeliuokite įvairiausias situacijas ir nebijokite iššūkių.

Ką daryti, jei suklydote?

Normalu ne tik pirmos pamokos metu, bet ir vėlesnių, jaudintis ir nerimauti. Niekas nesitiki, jog iš karto sėdus už vairo vairuosite kaip patyrę lenktynininkai. Vairuoti sekasi vis geriau tik mokantis ir praktikuojantis. Netgi vairuotojai, kurie dešimtmetį vairuoja kasdien, vis mokosi ko nors naujo – tai yra nesibaigiantis procesas. Nėra taip, jog baigėte vairavimo mokyklą, ir, štai, jau viską mokate. Tai labiau reiškia, jog išmokote pagrindus ir toliau mokysitės vairavimo eigoje.

Būtent todėl neverta jaudintis dėl padarytų klaidų pirmosiomis pamokomis. Stenkitės viską atlikti teisingai, instruktorius padės suprasti kaip turite vairuoti, o mažai tikėtinu visiškos nesėkmės atveju (prieš sukeliant avarinę situaciją), instruktorius gali perimti automobilio valdymą.

Jei dar nežinojote, tai pirmoje pamokoje suprasite, kodėl vairuoti mokomės vairavimo mokyklose, o ne kur kitur. Būtent dėl specialių vairuotojų mokymui pritaikytų automobilių, kurie leidžia instruktoriams perimti valdymą esant poreikiui.

Tikimės ši informacija padėjo suprasti daugiau apie tai kas jūsų laukia ir sumažins jaudulį prieš sėdant už automobilio vairo.

(Perskaityta per mėnesį: 125, iš jų šiandien: 1.)