Finansai

Pirmą kartą „ Web Summit“ – ir Lietuvos stendas

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė Portugalijos sostinėje Lisabonoje dalyvauja vienoje didžiausių  technologijų konferencijų pasaulyje „ Web Summit“, kur pirmą kartą pristatomas ir Lietuvos stendas. 

„Mes orientuojamės į aukštą pridėtinę vertę kuriančią ekonomiką, o aukštųjų technologijų ir inovatyvių paslaugų sektoriai, nepaisant šiandienos uždavinių, auga labai sparčiai. Todėl Lietuvos pasiekimai turi būti labiau matomi pasaulyje, o tokiose aukštųjų technologijų parodose šaliai prisistatyti  yra privaloma“, – sako A. Armonaitė. 

Renginyje, kuris šiemet sutraukė daugiau kaip 70 tūkstančių dalyvių iš viso pasaulio, ypač populiarus tarp startuolių, investuotojų ir verslo atstovų. Lietuvos inovacijų ekosistema ir šalies įmonių pasiekimai pirmą kartą pristatomi viešosios įstaigos Inovacijų agentūros organizuojamame Lietuvos nacionaliniame stende. 

A.Armonaitė, kuri šioje konferencijoje pakviesta skaityti pranešimą, pabrėžia, kad dabartinių iššūkių akivaizdoje visa Europa turi ieškoti būdų, kaip skatinti novatoriškų įmonių augimą ir plėtrą bei užtikrinti joms vystytis tinkamas sąlygas – palankią verslo aplinką, talentų pasiūlą ir tikslines paramos priemones. Inovacijoms skatinti per kelerius metus Lietuva yra numačiusi daugiau kaip 500 mln. eurų. 

Startuolių ekosistemos plėtros galimybes ministrė aptars su Portugalijos ir kitų valstybių verslo atstovais, taip pat numatyti susitikimai su Portugalijos ekonomikos ir jūros reikalų ministru António Costa Silva. 

Siekiama, kad iki 2030 m. gyvybės mokslų pramonė  sukurtų 5 proc. BVP, tai yra išaugtų penkis kartus, ir pagal šį rodiklį Lietuva taptų viena pasaulio lyderių. Taip pat Lietuva yra užsibrėžusi tikslą iki 2030 m. patrigubinti startuolių prekių ar paslaugų pardavimą, eksportą ir pritraukiamas investicijas bei turi ambicijų, kad po penkerių metų jos kosmoso sektorius sukurs apie 1 proc. šalies BVP. Dabar šis rodiklis yra 0,1 proc.  

Pranešimą paskelbė: Ligija Kliunkienė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)