Baseinų uždangalai
Namai

Populiariausi baseinų uždangalai – kokį geriausia rinktis?

Baseino uždengimas – kiek mažiau svarbi vidaus baseino detalė, tačiau būtina lauko baseinui. Jis atlieka labai svarbų vaidmenį, kuris yra dvejopas – palaiko vandens temperatūrą ir apsaugo baseiną nuo nešvarumų.

Šiandien patys populiariausi yra dviejų tipų baseinų uždangalai – tai „žaliuzi“ tipo ir teleskopiniai. Tačiau galima rinktis ir paprasčiausią variantą – plaukiojančius tentus baseinams uždengti.

„Žaliuzi“ tipo baseinų uždangalai ir jų ypatumai

„Žaliuzi“ tipo uždangalai pasižymi patrauklia kaina, paprastu įrengimu ir patogiu naudojimu. Jų komplektą sudaro atskirų patvaraus plastiko arba putų poliuretano putomis užpildytų profilių danga ir specialus sukimo velenas. Šis gali būti montuojamas keliais skirtingais būdais – pačiame baseine, ant baseino krašto arba specialiai tam įrengtoje duobėje. Sukimo sistema gali būti automatizuota arba mechaninė.

Ši danga puikiai palaiko šilumą, neskęsta, todėl laikosi vandens paviršiuje ir neužima papildomai vietos. Pasirinkus automatizuotą sistemą, baseiną atidengti ir uždengti galima nuotolinio valdymo pulteliu. Tokia danga geriausias sprendimas vidaus baseinų uždengimui. Taip pat galima rinktis šio tipo uždangalus, kurių danga yra užpildyta neužšąlančiomis putomis, skirtus naudoti žiemą.

Teleskopiniai uždangalai ir jų privalumai

Teleskopiniai baseinų uždangalai pasižymi aukštesne įrengimo kaina, tačiau turi kur kas daugiau privalumų nei prieš tai minėti. Šio tipo uždangalai paprastai montuojami lauko baseinams ir gali būti įrengiami nepriklausomai nuo jo formos. Juos galima įrengti įvairaus dydžio baseinams ir gali būti naudojami ne tik kaip baseino uždengimas, bet ir pastogė.

Teleskopinių uždangalų korpusas yra montuojamas ant specialaus bėgelio, jį galima atidengti bei uždengti visą arba dalimis. Ypatingai patogus naudotis žiemą, kuomet svarbu palaikyti šildomo baseino vandens temperatūrą. Be to, esant prastam orui, teleskopinis uždangalas pasitarnauja kaip pastogė, todėl naudotis baseinu galite nepriklausomai nuo oro sąlygų.

Kada reikalingas baseino uždangalas?

Baseiną uždengti rekomenduojama kaskart, kai juo nesinaudojate, kadangi tai apsaugo baseiną nuo įvairių teršalų ir net augintinių. Ypatingai svarbu uždengti baseiną, esantį lauke.

Vasarą baseino uždengimas ne tik palaiko vandens temperatūrą ir neleidžia vandeniui atvėsti, bet saulėtą dieną dar veikia ir kaip šilumos šaltinis.

(Perskaityta per mėnesį: 7, iš jų šiandien: 1.)