Finansai

Prekybininkus vienijanti Asociacija stiprina jėgas – prisijungė prekybos tinklai „JYSK“ ir „Sportland LT“

Prekybos tinklai  „JYSK „ ir „Sportland LT“ tapo Lietuvos prekybos įmonių asociacijos (LPĮA) nariais. Abu nariai išplėtė Asociacijos atstovaujamą prekybos sektoriaus lauką: „JYSK“ – pirmasis Asociacijos narys, prekiaujantis namų apyvokos prekėmis ir baldais, o „Sportland LT“ – pirmoji sporto prekėmis ir apranga prekiaujanti įmonė Asociacijoje.

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė teigia, kad prekybininkus vienijanti organizacija ir toliau sieks sutelkti kuo daugiau prekybos įmonių.

„Kiekvienas narys sustiprina Asociaciją, didesnio įmonių skaičiaus atstovavimas įpareigoja išgirsti ir aprėpti įvairias nuomones, o valstybės institucijoms teikti platesniame rate išgrynintą poziciją. Visapusiškas rinkos išmanymas padeda siekti bendrų tikslų, pavyzdžiui prekybos sektoriaus reputacijos gerinimo, atstovavimo pandemijos metu, teikiant pastabas, pasiūlymus teisės aktų projektams. Verslo stiprybė yra vienybėje“, -sako Rūta Vainienė.

Mažmeninės prekybos sektorius šiuo metu gyvena ypač sudėtingomis sąlygomis, ne pirmo būtinumo prekėmis prekiaujantiems verslams teko net du kartus per vienerius metus stabdyti veiklą. Įmonės susiduria su finansiniais iššūkiais, norint užtikrinti veiklos tęstinumą, darbo vietų išlaikymą. Asociacija teikia pasiūlymus atsakingoms institucijoms, kad padėtų savo nariams ir visam sektoriui išgyventi šį nelengvą laikotarpį.

Pasak „JYSK“ vykdančiojo direktoriaus Artūrs Vikmanis, praėję metai įmonei, kaip ir visam sektoriui, buvo itin sudėtingi. Prekybos tinklo įsiliejimas į verslo asociaciją esą leis prisidėti prie prekybos sektoriui svarbių pokyčių inicijavimo.

„Visą pandemijos laikotarpį prekybos įmones vienijanti Asociacija rodė stiprią lyderystę. Stebėdami ją iš šalies, supratome, kaip svarbu priklausyti verslo bendruomenei, ypač tokiomis aplinkybės. Informatyvumas, profesionalumas, inicijuojami pokyčiai – tai tik keli dalykai, dėl kurių priėmėme sprendimą tapti Asociacijos nariais. Priklausymas prekybos sektoriaus bendruomenei, kur gali siekti bendrų tikslų, kelti aktualias problemas ir ieškoti jų sprendimų būdų, labai svarbus kiekvienam verslui“, – apie narystę Lietuvos prekybos įmonių asociacijoje kalba Artūrs Vikmanis.

UAB „Sportland LT“ vadovas Juras Vėželis pabrėžia, kad prekybos įmonių susitelkimas, sprendžiant visam sektoriui aktualius iššūkius, svarbus ne tik krizės metu.

„Džiaugiamės, kad prisijungėme prie stiprios asociacijos, kurios veiksmai rodo, kad visiems jos nariams yra svarbu ne tik, kas vyksta dabar, bet ir tai, kas vyks ateityje. Pandemija turbūt yra pats didžiausias iššūkis, su kuriuo tenka susidurti šiuo metu, bet jis tikrai nėra vienintelis. Šiuo metu yra labai svarbu atvirai, su argumentais komunikuoti tiek valdžios institucijoms, tiek visuomenei apie tai, kodėl prekybos įmonėms dabar yra labai sudėtingas metas ir stengtis kuo greičiau įtikinti visus suinteresuotus asmenis, kad fizines parduotuves atsidariusios prekybos įmonės gali užtikrinti maksimalų saugumą savo darbuotojams ir klientams. Asociacija dirba labai profesionaliai ir tai mums yra labai svarbu, nes ir sau keliame aukščiausius profesionalumo reikalavimus, todėl sprendimas prisijunti buvo labai natūralus. Esu tikras, kad kartu su visais nariais galėsime pasiekti bendrų tikslų bei būsime patys naudingi savo idėjomis ir veiksmais“, – pasakoja Juras Vėželis.

LPĮA vienija devyniolika šalyje registruotų lietuviško ir užsienio kapitalo mažmeninės prekybos įmonių. Asociacija teikia pasiūlymus teisės aktų projektams, dalyvauja įvairiose darbo grupėse, nariams teikia informaciją apie priimamus sprendimus,  teikia pasiūlymus šalinti kliūtis verslo plėtrai, mažinti biurokratinę naštą. Lietuvos prekybos įmonių asociacija yra tarptautinės prekybos asociacijos „EuroCommerce“ narė. Narystė šioje organizacijoje leidžia sekti Europos teisėkūrą,  rinkos tendencijas, kitų šalių patirtis.

  

Daugiau informacijos:

Rūta Vainienė, LPĮA direktorė, tel. +370 611 13285.

Paulina Širvinskaitė, Komunikacijos ir projektų vadovė, tel. +370 608 80889

Pranešimą paskelbė: Jurgita Gižaitė-Tulabienė, UAB Headline agency

(Perskaityta per mėnesį: 8, iš jų šiandien: 1.)