Finansai

Prezidentas: investuotojams garantuojame saugumą ir ekonominį stabilumą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį susitiko su Lietuvoje investuojančios tarptautinės „Citco“ bendrovės vadovų komanda.

Šiemet bendrovė mini kompetencijų centro Lietuvoje įkūrimo penkioliktąsias metines. Per šį laikotarpį „Citco Lietuva“ tapo vienu didžiausių įmonės padalinių pasaulyje. Bendrovė mūsų šalyje sukūrė per 800 darbo vietų.

„Jūsų investicijos yra abipusio pasitikėjimo įrodymas ir Lietuvos, kaip verslui palankios valstybės, pripažinimas. Lietuva investuotojams gali garantuoti tiek saugumą, tiek ekonominį stabilumą ir talentų kupiną darbo rinką, o tai skatina stabilią verslo ryšių plėtrą“, – susitikime su „Citco“ vadovais teigė Prezidentas, pabrėždamas istorinius NATO susitikimo Madride sprendimus stiprinant Rytų flangą.

Šalies vadovas pažymėjo, kad per pastarąjį dešimtmetį Lietuva įgyvendino didžiulius elektros ir dujų infrastruktūros investicinius projektus, įskaitant Suskystintų gamtinių dujų terminalą. Energetikos sektorių sparčiai pildo saulės ir vėjo energijos parkai, esame pakeliui į vieną pirmųjų jūros vėjo energijos parkų Baltijos jūroje. Per 2020 m. COVID-19 krizę Lietuvos BVP pokytis buvo geriausias visoje Europos Sąjungoje.

„Dabartinė energetikos krizė Europoje turėtų būti vertinama kaip galimybė visiškai atsisakyti Rusijos energijos išteklių, paspartinti perėjimą prie saugesnės ir tvaresnės energijos, plėsti atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą ir mažiau naudoti iškastinį kurą. Lietuvos praeities strateginiai sprendimai energetikos srityje leido šaliai šį balandį nutraukti Rusijos energijos išteklių importą“, – akcentavo šalies vadovas.

Pranešimą paskelbė: Justė Krančiukaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)