Finansai

Prezidentas įstatymų iniciatyvas ekonomikai skatinti Seime siūlo nagrinėti ypatingos skubos tvarka

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pateikė ir pasiūlė Seimui ypatingos skubos tvarka svarstyti teisėkūros pasiūlymus, kuriais atsižvelgiant į neigiamą koronaviruso pandemijos poveikį siekiama laikinai padidinti darbuotojų pajamas, skatinti vartojimą ir išsaugoti darbo vietas.

Seimui priėmus Prezidento siūlomus įstatymų pakeitimus dėl šių paprastai ir greitai veikiančių ekonomikos skatinimo priemonių, dirbančiuosius, vaikus auginančias ir mažiausias pajamas gaunančias šeimas šiemet pasiektų maždaug 500 mln. eurų.

Šalies vadovas pasiūlė Seimui priimti įstatymą, pagal kurį vaikams iš nepasiturinčių ir gausių šeimų, taip pat vaikams su negalia ne vėliau kaip liepos mėnesį būtų išmokėta vienkartinė 200 eurų išmoka, o visiems kitiems vaikams – vienkartinė 120 eurų išmoka.

Prezidentas taip pat pateikė įstatymo pataisą, kuria siūloma laikinai – iki metų pabaigos – sumažinti standartinį gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą nuo 20 iki 15 proc., taikant jį visų darbuotojų pajamoms iki 3 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) lygio.

Siekdamas papildomai padidinti mažiausiai uždirbančiųjų pajamas, šalies vadovas taip pat pasiūlė ankstinti numatytą neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) padidinimą ir pradėti taikyti 50 eurų didesnį NPD jau šiais metais.

Siekiant, kad siūlomos priemonės šeimas pasiektų kuo skubiau, teisėkūros pasiūlymai Seimo svarstymui buvo pateikti siūlant juos nagrinėti ypatingos skubos tvarka.

Pranešimą paskelbė: Paulius Kalmantas, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 16, iš jų šiandien: 1.)