Finansai

Prezidentas Niujorke susitiko su JAV investuotojais

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia darbo vizitą Niujorke. Antradienį šalies vadovas susitiko su JAV įmonių grupe, besidominčia investicijomis į Lietuvą.

Susitikime su potencialiais investuotojais Prezidentas teigė, kad Lietuvos ir JAV politinis artumas sukuria puikias sąlygas ekonominiam bendradarbiavimui plėstis, ir akcentavo įžvelgiantis daug galimybių Lietuvos ir JAV bendradarbiavimui gyvybės mokslų, informacinių ir finansinių technologijų, kibernetinio saugumo srityse.

Šalies vadovas JAV įmonėms pristatė Lietuvos ekonomikos pasiekimus, patrauklią investicinę aplinką ir sparčiai besivystančius, investicijoms ypač palankius ekonomikos sektorius.

„Tai, ką mums pavyko sukurti Lietuvoje per pastaruosius dešimtmečius, galima vadinti ekonomikos stebuklu. Mūsų narystė Europos Sąjungoje – visiška sėkmės istorija. Net COVID-19 pandemijos metu mums pavyko išlaikyti stabilumą ir, kai dauguma šalių patyrė ekonomikos nuosmukį, 2020 metais mūsų BVP nekrito nei vienu procentu“, – kalbėjo Prezidentas.

Šalies vadovo teigimu, Lietuva aktyviai investuoja į savo saugumą ir energetinę nepriklausomybę, nuolat tobulina investicinę aplinką, verslo ir skaitmeninę infrastruktūrą. Prezidentas akcentavo, kad mūsų šalis išsiskiria aukštos kvalifikacijos talentų gausa, o mokslo ir verslo bendradarbiavimas duoda puikių rezultatų ruošiant specialistus darbo rinkai.

Pranešimą paskelbė: Ridas Jasiulionis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)