Finansai

Prieš šventinį siuntų piką – dar 18 naujų paštomatų LP EXPRESS tinkle

Jau nuo šiandienos LP EXPRESS paštomatų tinklas pasipildė 18 naujų paštomatų. Po penkis papildomus paštomatus pradėjo veikti Vilniuje ir Kaune, trys Klaipėdoje ir du Šiauliuose. Dar po vieną papildomą paštomatą pasiūlyta Marijampolės, Lentvario, Alytaus gyventojams.

 „Kalėdiniam siuntų piko laikotarpiui LP EXPRESS ruošiasi iš anksto. Siekiant užtikrinti operatyvų siuntų pristatymą ir geriausią klientų patirtį šiuo intensyviu metų laiku, papildomai pasamdėme apie 40 kurjerių. Tuo pačiu tęsiame ir intensyvią plėtrą, kuri leis gyventojams norimas siuntas išsiųsti ir atsiimti iš dar platesnio paštomatų tinklo. Vien tik per pirmąją gruodžio savaitę pasiūlėme 18 naujų  paštomatų, o iki metų pabaigos LP EXPRESS tinkle iš viso turėsime 438 paštomatus“, – teigia Laurynas Kazlauskas, Lietuvos pašto Operacijų padalinio vadovas.

Per 2023 m. LP EXPRESS taip pat išplėtė 65 paštomatus, esančius labiausiai gyventojų pamėgtose vietose, dar 20 bus išplėsti artimiausiu metu.

Kiekvieną mėnesį per LP EXPRESS tinklą vidutiniškai yra pristatoma arti 1 mln. siuntų. Nors siuntų kiekiai paštomatuose, ypatingai artėjant didžiosioms metų šventėms, ir sparčiai auga, tačiau tai nedaro įtakos paslaugų kokybei – virš 97 proc. LP EXPRESS siuntų gavėjus pasiekia jau kitą darbo dieną.

LP EXPRESS paštomatų plėtrą tiek didžiuosiuose miestuose, tiek ir mažiau gyventojų turinčiose vietovėse skatina vis dažnėjantys lietuvių apsipirkimai internete. Prognozuojama, kad ši tendencija ateityje dar labiau sustiprės, kadangi kol kas Lietuva atsilieka nuo ES vidurkio. „Eurostat“ duomenimis, pernai internete per pastaruosius tris mėnesius pirko apie 46 proc. lietuvių, kuomet bendras ES rodiklis siekė 56 proc.

Iš viso LP EXPRESS turi 429 paštomatus 111 gyvenviečių visoje Lietuvoje.

Naujausiais ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, šiuo metu 6 iš 10 siuntinių Lietuvoje yra pristatomi būtent per paštomatus.

Apie Lietuvos paštą:

Lietuvos paštas yra didžiausias pašto ir siuntų paslaugų teikėjas šalyje. Jis valdo 171 pašto skyrių ir visą šalį apimantį LP EXPRESS paštomatų ir kurjerių tinklą. Bendrovės vizija – būti regioną su pasauliu jungiančiu patikimiausiu siuntų pristatymo tinklu.

Pranešimą paskelbė: Lukas Zadarackas, AB Lietuvos paštas

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)