Poilsis prie ezero
Laisvalaikis

Raskime laiko laisvalaikiui su savo šeima

Jei turite vaikų, nėra ko abejoti, kad visuomet norite jiems suteikti visą tai, kas yra geriausia, pasirūpinant, kad jie augtų sveiki, tvirti ir būtų energingi. Tačiau ne visuomet mūsų norai sutampa su galimybėmis. Dažnai laiko trūkumas sujaukia mūsų planus, todėl tenka mažiau laiko praleisti su savo šeima. Bet kuriuo atveju, kiekvienas iš mūsų turi rasti bent šiek tiek laiko, kurį galėtų skirti artimiesiems – ir tai turėtų būti produktyvus ir nepamirštamas laisvalaikis.

Žinoma, aktyvus laisvalaikis yra svarbus ne tik mūsų vaikams, kurie yra labai energingi ir žingeidūs, tačiau ir mums – suaugusiesiems, kurie vis mažiau laiko skiria fiziniam aktyvumui ir buvimui gryname ore. Turbūt žinote, kad keturiasdešimtmetį perkopusiam žmogui, kuriam stinga fizinės veiklos, padidėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika, todėl būtina rasti laiko aktyvesniam laisvalaikiui. Kita vertus, laisvalaikio pasirinkimai turėtų būti derinami kartu su visa šeima. Juk esame labai skirtingi, todėl ne visuomet tai, kas patinka mums, gali patikti ir mūsų namiškiams.

Taigi, atsižvelgdami į metų laiką, planuokite ir savo šeimos laisvalaikį. Pavyzdžiui, jei tai yra šiltasis metų laikas, nemanykite, kad teks užsidaryti namuose, vengiant žvarbaus oro ir krintančio sniego. Žiemą taip pat turime labai daug laisvalaikio praleidimui skirtų galimybių – šiandien labai sparčiai populiarėja slidinėjimas slidėmis, snieglente ir pačiūžomis.

Tuo tarpu vasaros metu kiekvienam iš mūsų atsiveria dar platesnės galimybės, kurių negalime ignoruoti. Aktyvaus laisvalaikio pramogų gamtoje yra begalė, todėl tiek jūs, tiek ir jūsų vaikai savo laiką gali leisti labai turiningai ir įsimintinai. Vienas iš būdų – tai poilsis prie ezero. Mūsų tautiečiai tai renkasi bene dažniausiai. Lietuvoje yra daugybė gražių ir didelių ežerų, šalia kurių taip pat galime rasti ir poilsiui pritaikytą infrastruktūrą, todėl tai gali būti labai produktyvus pasirinkimas. Be abejo, tai ne vienintelė pramoga, kurią galime išbandyti. Jei jūs ir jūsų šeimos nariai mėgsta sportą – taipogi galite rinktis labai įvairias sporto šakas, kurios ne tik leis paįvairinti jūsų laisvalaikį, tačiau taip pat bus labai sveikuoliškas sprendimas.

(Perskaityta per mėnesį: 60, iš jų šiandien: 1.)