Sakartvelo generalinei prokuratūrai Tbilisyje elektrą pradėjo gaminti 100 kW galios saulės elektrinė, kurią įrengė Lietuvos saulės energetikos bendrovė „Okata“.
154 tūkst. EUR kainavusi saulės elektrinė įrengta Klimato kaitos programos lėšomis, kurias administruoja Lietuvos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Bene trečdalį lėšų, apie 43 tūkst. eurų, skyrė elektrinę įrengusi bendrovė „Okata“ kartu su partneriais „Solar Energy Georgia“.
„Ant pastato stogo įrengėme kiek daugiau nei 100 kW galios saulės elektrinę, kuri patenkins apie šeštadalį viso pastato energijos poreikio. Susitarimą įgyvendinti projektą pasirašėme prieš dvejus metus, tačiau dėl COVID-19 apribojimų sutrikusių logistikos grandinių ir dalių trūkumo projektas užtruko kiek ilgiau nei planuota“, – teigia „Okata“ direktorius Tomas Ridikas.
Sakartvelo generalinė prokuratūra įsikūrusi sovietmečiu statytame unikalios architektūros pastate, kuris turi savitus vidinius kiemelius. Šio pastato pritaikymas naudoti švarią energiją, turėtų paskatinti ir daugiau Sakartvelo viešųjų įstaigų pradėti naudoti atsinaujinančius energijos išteklius.
„Susidomėjimas saulės energetika Sakartvele didėja kasdien. „Žalio“ biuro koncepcija ir pastatų pritaikymas naudoti atsinaujinančius išteklius yra svarbus Sakartvelo generalinės prokuratūros strateginio veiklos plano prioritetas.
Todėl ateitityje planuojame ir kituose mūsų institucijos pastatuose įrengti saulės elektrines – tai gerokai sumažins įstaigos sąskaitas už elektrą. Toks projektas ir padeda taupyti lėšas, ir mažina poveikį aplinkai. Be to, tai prisideda prie geresnio viešojo sektoriaus įvaizdžio“, – tvirtina Konstantinas Belashvili, Sakartvelo generelinės prokuratūros Materialinės ir techninės paramos skyriaus vedėjas.
Pasak projekto partnerio Sakartvele bendrovės „Solar Energy Georgia“ direktoriaus Levano Kobkahidzės, atsinaujinanti energetika Sakartvele vis dar yra ankstyvoje plėtros stadijoje.
„Sakartvelas didelę dalį elektros energijos importuoja, o jos kainos didėja, todėl atsinaujinantys energijos šaltiniai turės vis didesnę reikšmę.
Pakeitus elektros energiją iš tinklo į saulės elektrinių gaminamą elektrą sumažės ne tik Generalinės institucijos sąnaudos. Mažiau bus teršiama ir aplinka. Skaičiuojame, kad anglies dvideginio išmetimas sumažės beveik 100 tonų kasmet“, – teigia L. Kobkahidzė.
Šių saulės elektrinė Tbilisio viešajame sektoriuje – ne vienintelis „Okata“ projektas. Sakartvele bendrovė yra įrengusi dar tris saulės elektrines skirtingoms bendruomenėms.
„Sun House LLC“ nuotrauka:
Saulės elektrinė ant Sakartvelo Generalinės prokuratūros stogo.
Pranešimą paskelbė: Vilius Mackonis, „Virtuozai”, rinkodaros ir komunikacijos agentūra (MB Virtuosus)