Finansai

Seimas spręs, ar įtvirtinti draudimą bet kokiomis priemonėmis skatinti lošti

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Mykolo Majausko pristatytas Azartinių lošimų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIVP-392), kuriomis siūloma įtvirtinti draudimą bet kokia forma ir priemonėmis skatinti lošti.

Pagal teikiamus pakeitimus, šalyje būtų draudžiama skatinti dalyvauti lošimuose bet kuria forma ir bet kokiomis priemonėmis skleisti informaciją ar atlikti įtikinėjimo veiksmus, įskaitant paties lošimo organizatoriaus organizuojamus specialius renginius, bandomuosius lošimus, akcijas, nuolaidas, dovanas ir panašaus pobūdžio skatinamąsias priemones, skatinančius dalyvauti lošimuose ar nuotoliniuose lošimuose.

Pasak Seimo nario M. Majausko, lošimus organizuojančios bendrovės naudoja pakankamai agresyvią rinkodarą, siekdami įtraukti kuo daugiau asmenų, naudoja dovanas, akcijas, nuolaidas, kuriomis skatina lošti ilgiau, dažniau ir didesnėmis sumomis. Kartu parlamentaras atkreipė dėmesį, kad asmenys, turintys problemų su azartiniais lošimais ir priklausomybę, praktiškai negali tikėtis jokios specializuotos valstybės pagalbos. „Paskutinis šiaudas, kurio paprastai gali griebtis, tai yra toks sąrašas, kuris vadinasi nenorinčių lošti asmenų registras, kur užsiregistravus yra fiziškai apribojama galimybė pateikti į lošimo namus ir lošti“, − pataisų reikalingumą argumentavo parlamentaras.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, priėmus naujas nuostatas būtų sudarytos sąlygos mažinti lošimų sukeliamas neigiamas pasekmes visuomenei, sumažintas lošimų patrauklumas, turėtų mažėti lošimams išleidžiamos sumos ir trumpėti lošimams leidžiamas laikas.

Šiuo metu Lietuvoje draudžiama skatinti dalyvauti lošimuose šiais būdais: 1) suteikti teisę lošėjui iš karto ar per tam tikrą terminą po dalyvavimo lošimuose gauti dovanų iš lošimų organizatoriaus; 2) ne lošimų organizavimo vietose ar lošimų organizatoriaus interneto svetainėje organizuoti žaidimus ar konkursus, bandomuosius lošimus, loterijas ir kitus renginius, kurie skatintų dalyvauti lošimuose, įskaitant nuotolinius lošimus.

Po pristatymo už teisės akto pakeitimus balsavo 96 Seimo nariai, prieš − 1, susilaikė 19 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Biudžeto ir finansų komitete, papildomu – Ekonomikos komitete. Projektą taip pat pavesta apsvarstyti Priklausomybių prevencijos komisijai. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gegužės 11 d.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)