Finansai

Darbo užmokestį ir dienpinigius siūloma leisti išmokėti tik bankiniu pavedimu

Seimas pradėjo svarstyti Darbo kodekso pataisas (projektai Nr. XIVP-419, Nr. XIIIP-4528) dėl darbo užmokesčio ir dienpinigių išmokėjimo grynaisiais pinigais ribojimo.

Seimo narys Mykolas Majauskas parlamentui pasiūlė nuo kitų metų sausio 1 d. darbo užmokestį ir kitas su darbo santykiais susijusias išmokas leisti mokėti tik pavedimu į darbuotojo nurodytą mokėjimo sąskaitą. Tokiu būdu siekiama stiprinti darbuotojų teisę į skaidrų ir teisingą apmokėjimą už darbą.

„Įvedus atsiskaitymo už darbo užmokestį ir su darbo santykiais susijusių išmokų grynaisiais pinigais ribojimą, bus sumažintas atsiskaitymų grynaisiais pinigais kiekis, dėl ko sumažės prielaidos „šešėlinei ekonomikai“ (atsiskaitymai grynaisiais pinigais yra viena iš sąlygų „šešėlinei ekonomikai“ egzistuoti, todėl įvedus atitinkamus apribojimus atitinkamai sumažės ir „šešėlinės ekonomikos“ pasireiškimo apimtys), padidės susitarimų skaidrumas, jų kontrolės efektyvumas, sumažės galimybės išvengti ar sumažinti mokestines prievoles, užtikrinti saugesni asmenų tarpusavio atsiskaitymai“, − pabrėžiama dokumento aiškinamajame rašte.

Seimo narys Simonas Gentvilas pasiūlė įtvirtinti, kad dienpinigiai galėtų būti išmokami tik bankiniu pavedimu. Taip, anot jo, siekiama skaidrinti dienpinigių išmokėjimo sistemą ir išvengti galimo dienpinigių nemokėjimo ar jų išmokėjimo reikalavimų nesilaikymo.

Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Socialinių reikalų ir darbo komitete, papildomu – Biudžeto ir finansų komitete. Prie šių klausimų svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 17 d.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

(Perskaityta per mėnesį: 2, iš jų šiandien: 1.)