Finansai

Seime bus diskutuojama apie kovą su šešėliu

Lapkričio 8 d., penktadienį, Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai) vyks Seimo Audito komiteto ir aukščiausiosios audito institucijos – Valstybės kontrolės, organizuojama konferencija „Kova su šešėliu – ar taikomos priemonės pasieks tikslą?“ Pradžia – 9 val.

Pasak renginio organizatorių, kova su šešėline ekonomika yra viena iš prioritetinių Vyriausybės veiklos sričių, o šešėlinės ekonomikos mastas Lietuvoje yra didelis. 2019 m. UAB „Spinter tyrimai“ atlikto tyrimo duomenimis, 2018 m. jis sudarė 23,9 proc. BVP.

Konferencijoje atidarymo ir įžangos žodžius sakys Seimo Audito komiteto pirmininkė Ingrida Šimonytė ir valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys.

Pranešimą „Kovos su šešėliu priemonės – ar prevencija ir kontrolė pateisina lūkesčius“ skaitys valstybės kontrolieriaus pavaduotoja Živilė Simonaitytė. Bus apžvelgti atlikti valstybiniai auditai „Išmanioji mokesčių administravimo sistema“ ir „Kaip Valstybinė darbo inspekcija užtikrina saugų ir legalų dalyvavimą darbo rinkoje“.

Renginyje apie kovą su šešėliu pranešimus taip pat skaitys „Ernst & Young Balticׅ“ partneris Kęstutis Lisauskas, Lietuvos auditorių ir buhalterių asociacijos prezidentė Daiva Čibirienė. Po pranešimų konferencijos dalyvių lauks diskusija „Šešėlinę ekonomiką mažinančios priemonės: – ar sudaromos sąlygos šešėliui trauktis?“

Visus norinčius dalyvauti renginyje kviečiame iš anksto registruotis iki lapkričio 7 d. šiuo adresu https://bit.ly/31ZXcXw.

 

Renginio programa

 

Konferencija bus tiesiogiai transliuojama Seimo svetainėje ir Seimo „YouTube“ paskyroje.

Daugiau informacijos:

Seimo kanceliarijos vyriausioji specialistė

Akvilė Raudeliūnienė, tel. (8 5) 239 6012, el. p. akvile.raudeliuniene@lrs.lt

 

Valstybės kontrolės vyriausioji specialistė

Giedrė Sankauskaitė

Mob. 8 662 06468, el. p. Giedre.sankauskaite@vkontrole.lt

 

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

(Perskaityta per mėnesį: 14, iš jų šiandien: 1.)